P, 26.09.2022.

Policijas reidā novērots, ka visi naktī pārbaudītie elektroskūteru braucēji ir alkohola reibumā

Apollo.lv
Policijas reidā novērots, ka visi naktī pārbaudītie elektroskūteru braucēji ir alkohola reibumā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Elektroskūteris.
Elektroskūteris. Foto: Pixabay

Aktuāla tēma ir elektroskūteri un daudzās avārijas, ko izraisa to vadītāji. Visi skūteru braucēji, kuru reibuma stāvokli kopā ar Latvijas Televīzijas filmēšanas grupu sestdienas naktī pārbaudīja Valsts policijas ekipāža, bija alkohola reibumā.

Promiļu daudzums svārstās no atļautā, kas nepārsniedz 0,5 promiles, līdz vienai promilei un augstāk, kas nozīmē arī naudas sodu līdz 120 eiro. To, ka dzērumā braukt nedrīkst, jaunieši zina. Tiesa, viņi norāda, ka tieši reibumā elektroskrejritenis esot ātrākais un lētākais veids, kā nokļūt mājās.

Naktsdzīve un vecpuišu ballītes Vecrīgā ir atgriezušās. Un tam pa vidu – nu jau desmitiem un simtiem elektrovelosipēdu braucēji. Šī iemesla dēļ Rīgas ielās devās arī Ceļu policijas ekipāža.

Kad jaunieši vēl ir ceļā uz ballītēm, alkohola testi visiem ir negatīvi. Galvenais esot nebraukt dzērumā un cienīt vienam otru, teica skūtera vadītājs Reinis. Skūteru vadītāji braucot arī ļoti ātri, neņemot vērā gājējus. Brauc arī pa diviem, kas ir aizliegts.

"Kontrolējam savu iespēju robežās, kontrole notiek...bet viņu arī ir daudz," paskaidroja Ceļu policijas bataljona 2. rotas komandieris Verners Vangravs. "Ir bijuši gadījumi, kad laidušies. Viņam ir handikaps lielāks, var vārtrūmēs iebraukt un pazust...tādi gadījumi ir reti."

Kad iestājas nakts un pēdējie tramvaji māju virzienā ir aizbraukuši, kāds mēģina iet kājām, citi īrē skūterus. Un alkometrs jau rāda pavisam citu ainu.

"1,42 promiles...saka, ka lietojis alu," konstatē policija.

Kāds skūteru lietotājs atzīst, ka aizliegums braukt reibumā ir diezgan loģisks, bet gribējās ātrāk un lētāk tikt mājās. Šoreiz lētāk nesanāks.

Skrejriteņu braucējiem ir tie paši noteikumi, kas riteņbraucējiem, līdz 0,5 promiles, bet labāk jau nu nemaz, atgādina policija. Tikmēr policisti noformē protokolu jau diviem nākamajiem skūtera braucējiem - viena promile un 0,9 promiles, kas nozīmē mazāko iespējamo sodu.

Video: LTV sižets

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu