Ostapenko uzvarējusī Marija Vimbldonas pusfinālā tiksies ar turnīra favorīti Žabēru

Tatjana Marija
Tatjana Marija Foto: AFP/SCANPIX

Vācijas tenisiste Tatjana Marija vienā no Vimbldonas turnīra pusfināla pāriem tiksies ar tunisieti Onsu Žabēru.

Marija, kura WTA rangā ir 103.vietā, ceturtdaļfinālā divu neizsēto tenisistu mačā ar rezultātu 4-6, 6-2, 7-5 uzvarēja savu tautieti Jūli Nīmaieri (WTA 97.).

34 gadus vecā Marija kāda "Grand Slam" turnīra pusfinālā spēlēs pirmo reizi karjerā. Kopš 1984.gada tikai četras ārpus pirmā simtnieka tenisistes spējušas iekļūt Vimbldonas čempionāta pusfinālā - 1999.gadā Mirjana Lučiča (tobrīd WTA 134.), 2008.gadā Džena Dzje (WTA 133.) un 2018.gadā Serēna Viljamsa (WTA 181.).

Astotdaļfinālā Marija apturēja Latvijas tenisisti Aļonu Ostapenko.

Tikmēr planētas otrā rakete Žabēra, kura pēc Igas Švjontekas zaudējuma ir favorīte uz uzvaru, ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-6, 6-1, 6-1 pārspēja čehieti Mariji Bouzkovu (WTA 66.).

Arī Žabērei šis ir pirmais "Grand Slam" turnīru pusfināls karjerā. Iepriekš viņa divreiz aizcīnījās līdz ceturtdaļfināliem.

No Āfrikas tenisistēm Vimbldonas pusfinālā iepriekš iekļuvusi tikai Dienvidāfrikas Republikas tenisiste Ivonne Fermāka, kura to paveica 1983.gadā.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs - Vimbldonas čempionāts - norisināsies līdz 10.jūlijam.