S, 10.12.2022.

Britu laikraksti prognozē drūmu nākotni Borisam Džonsonam

LETA
Britu laikraksti prognozē drūmu nākotni Borisam Džonsonam
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Boriss Džonsons.
Boriss Džonsons. Foto: AFP/SCANPIX

Pēc finanšu ministra Riši Sunaka un veselības ministra Sadžida Džavida demisijas britu laikraksti trešdien prognozē drūmu nākotni premjerministram Borisam Džonsonam.

"Spēle galā," vēsta laikraksta "The Times" ievadraksts, norādot, ka Džonsona turēšanās pie amata esot kļūda, jo viņš zaudējis gan partijas, gan valsts uzticību.

"Džonsonam, kas pagājušā mēneša balsojumā nespēja panākt 148 parlamenta deputātu atbalstu, nav apjaušamu izredžu atjaunot savu autoritāti un nodrošināt efektīvu vadību, kas valstij nepieciešama akūtas nacionālās krīzes laikā," raksta "The Times". "Ar katru dienu, kamēr viņš paliek amatā, padziļinās haosa sajūta. Valsts labā viņam ir jāaiziet."

Komentētājs Īans Mārtins avīzes slejās norāda, ka starp iespējamajiem Džonsona pēctečiem tiek minēts bijušais veselības ministrs Džeremijs Hants un aizsardzības ministrs Bens Voliss.

Savukārt izdevumā "The Telegraph" bijušais breksita ministrs lords Deivids Frosts raksta, ka Džonsonam jāatkāpjas, ja viņš nevēlas sev līdzi aizraut arī partiju un visu valdību.

Viņš piebilst, ka pēc otrdienas demisijām arī citiem ministriem vajadzētu apsvērt, vai viņi ir apmierināti ar pašreizējo valdības kursu.

Tikmēr tabloīds "Daily Express" atzīst, ka Džonsons esot "ievainots", taču "atbrīvots". Avīzes titullapa vēsta, ka premjers turpina cīņu un sola nodokļu pazemināšanu.

Savukārt "Daily Mail" Džonsonu slavina kā izcilu politiķi, kas ir galvastiesu pārāks par pārējiem kabineta locekļiem.

Tomēr vienlaikus laikraksts atzīst, ka politiķim, kuram pienākas pateicība par breksitu, piemīt liels trūkums - nevēlēšanās teikt taisnību, kas viņu izceļ pat profesijā, kura ne visai ciena patiesību.

"Tomēr pēc visa, kas noticis, un par spīti viņa sasniegumiem, viņš tagad, šķiet, ir premjerministrs, kura liktenis ir izlemts," noslēgumā secina izdevums.

Arī laikraksta "The Guardian" komentētāja Polija Toinbija pauž pārliecību, ka Džonsona demisija ir vienīgi laika jautājums.

Ļoti maz ir tādu, kas uzskata, ka viņš startēs nākamajās vēlēšanās, raksta Toinbija, piebilstot, ka nākamajā partijas uzticības balsojumā viņš, domājams, zaudēs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu