C, 18.08.2022.

Jelgavā pieaugs maksa par ūdensapgādi un kanalizāciju

LETA
Jelgavā pieaugs maksa par ūdensapgādi un kanalizāciju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls
Ūdens krāns. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

No 1. augusta Jelgavā pieaugs maksa par ūdensapgādi un kanalizāciju, informē pašvaldība.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Jelgavas ūdens" jaunos ūdenssaimniecības pakalpojuma tarifus.

Līdzšinējais ūdensapgādes pakalpojuma tarifs no 0,90 eiro pieaugs līdz 1,21 eiro par vienu kubikmetru jeb par 34%.

Kanalizācijas pakalpojumu tarifs mainīsies 1,23 eiro palielināsies līdz 1,49 eiro par vienu kubikmetru jeb par 21%.

Kā skaidro pašvaldība, ja līdz šim iedzīvotāji par ūdens un kanalizācijas patēriņu pieciem kubikmetriem mēnesī maksāja 10,65 eiro, tad no augusta maksa būs 13,49 eiro.

"Jelgavas ūdens" finanšu direktore Indra Bērziņa skaidro, ka pašlaik spēkā ir 2008.gadā apstiprinātie tarifi, kas nav mainīti 14 gadus. Kopš tā laika būtiski ir augušas pakalpojuma tarifos iekļaujamās izmaksas - ūdenssaimniecības infrastruktūras sakārtošanas, uzturēšanas, elektroenerģijas, degvielas izmaksas un pārējie ekspluatācijas izdevumi.

Tarifa projekta izskatīšanas laikā uzņēmums veicis pārrēķinus atbilstoši aktualizētām izmaksu prognozēm, galvenokārt saistībā ar energoresursu cenu kāpumu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija uzņēmums "Jelgavas ūdens" reģistrēts 1995.gadā. Pašvaldībai pilnībā piederošais uzņēmums pērn strādājis ar 3,94 miljonu eiro apgrozījumu un 8 270 eiro peļņu.

"Jelgavas ūdens" informē, ka kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas uzņēmums Jelgavā ir realizējis piecus Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus. To gaitā ierīkota jauna ūdens sagatavošanas stacija un jauna otrā pacēluma sūkņu stacija, ierīkoti deviņi jauni dzeramā ūdens ieguves urbumi, trīs dzeramā ūdens ieguves urbumi pārbūvēti un 16 vecie urbumi tamponēti.

Tāpat ierīkotas 17 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un pārbūvētas trīs kanalizācijas sūkņu stacijas, veikta slēgtā dūņu lauka ierīkošana, ierīkojot trīs caurbraucamus segtos dūņu laukus ar kopējo platību 4800 kvadrātmetri, iegādāta specializēta traktortehnika notekūdeņu dūņu lauku ekspluatācijai, ierīkoti jauni un pārbūvēti esošie ūdensapgādes inženiertīkli kopumā 70,2 kilometru garumā un kanalizācijas inženiertīkli 71,95 kilometru garumā.

Pēc šo projektu realizācijas pilsētas blīvāk apdzīvotajos rajonos 99,9% īpašumu var pieslēgt centralizētajai kanalizācijas sistēmai un 99,5% īpašumu - ūdenssaimniecības pakalpojumu sistēmai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu