Veica viltus kremēšanu. ASV apbedīšanas biroja vadītāja apsūdzēta nelegālā orgānu tirdzniecībā

Apollo.lv
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: Pavel Danilyuk/ Pexels

Kāda sieviete ASV, kurai piederēja apbedīšanas birojs, izmantoja savu biznesu kā aizsegu, lai apkrāptu klientus, bez atļaujas pārdodot viņu mirušo tuvinieku orgānus. Federālie prokurori norāda, ka viņa veica viltus kremēšanu, vēsta ziņu medijs "Insider".

Megana Hesa, kurai piederēja gan apbedīšanas birojs, gan cilvēka ķermeņa daļu tirdzniecības bizness, otrdien notikušajā tiesas sēdē atzina savu vainu, ziņo "Reuters".

Saskaņā ar prokuroru teikto, Hesas ​​māte Šērlija Koha viņai palīdzēja organizēt darījumu procesu. Tomēr viņa savu vainu neatzina.

Hesa atzina, ka izveidoja krāpniecības shēmu, kurā vairākiem desmitiem ģimeņu apsolīja kremācijas pakalpojumus, taču tā vietā pie sevis glabāja mirušo cilvēku orgānus, ekstremitātes, mugurkaulus un galvas, lai tās vēlāk pārdotu cilvēkiem, kas šīs daļas izmantotu jauno mediķu izglītošanā vai pacientu operēšanā.

Iesniegumos prokurori norādīja, ka Hesa pārdeva vismaz 811 cilvēku mirstīgās atliekas. Lielākā daļa klientu tika maldināti vai viņiem netika jautāts par to, ko apbedīšanas birojam vajadzētu darīt ar radinieku orgāniem.

Pēdējās desmitgades laikā sieviete šādā veidā nopelnīja simtiem tūkstošus eiro.

Dažreiz klienti saņēma tuvinieka pelnus, kas bija sajaukti ar citu mirušo pelniem, vai pat betona maisījumu.

Hesu apsūdz arī cilvēku galvu pārvadāšanā kravas lidmašīnās, kas var pārnēsāt tādas slimības kā C hepatītu. Ķermeņa daļas netika pienācīgi marķētas.

2014. gada e-pasts ar nosaukumu "sieviešu ķermeņa attēli" tika nosūtīts potenciālajam klientam, kas vēlējās orgānus izmantot medicīnā. Tajā Hesa rakstīja: "Atvainojiet, ka neesmu nosūtījusi fotogrāfijas. Man bija šausmīgi donori."

"Tikšanās ar patversmes darbinieku 4. datumā… donoru plūdu vārtu atvēršana. Katru dienu viņiem ir 4-5 nāves gadījumi. Gatavojaties!!!!!! Pie manis ir trīs mugurkauli, kad vien jums tie būs vajadzīgi," rakstīja Hesa.

Apsūdzības sieviete nosauca par "juridisku parodiju", ziņo "Reuters". Prokurori tiesā pieprasa vainīgajai piespriest 12 līdz 15 gadu cietumsodu.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu