Zemeņu audzētavas īpašnieks: Darba roku trūkst jau vairākus gadus

LETA
Zemenes.
Zemenes. Foto: Ieva Lūka/LETA

Darba roku trūkst jau vairākus gadus, sacīja SIA "Lepšas" īpašnieks Aivars Upenieks.

Tāpat viņš norāda, ka tas tomēr nav tas bizness, kur var samaksāt, cik kuram ienāk prātā paprasīt.

Neskatoties uz darba trūkumu, "Lepšas" zemenēm ir izdevies piesaistīt arī viesstrādniekus no citām valstīm, piemēram, Ukrainas, kuri arī turpat Bauskā uzturas. Taču pārsvarā uzņēmumam ir savs pamatsastāvs, kas ir konstanti, tomēr ražas laikā ar to tāpat nepietiek.

"Īstos viesstrādniekus mēs nekad neesam organizējuši, tad nu es saku, ka es labāk cīnos ar vietējiem bērniem. Bet vairāk vai mazāk es aizstāvu tomēr to viedokli, ka bērnam ir jāļauj strādāt tad, kad viņš grib, nevis tad, kad viņam vecāki to liek," atzīmē Upenieks.

Tāpat "Lepšas" īpašnieks norādīja, ka pašreizējās ģeopolitiskās situācijas dēļ Bauskā ir daudz viesstrādnieku - kas grib tas nāk, kas negrib - nenāk. Upenieks piebilst, ka viens otrs atnāk, pāris dienas pamēģina, aiziet prom, taču kādi četri, pieci strādnieki ir konstanti. Kā viņš minēja, ir visi iespējamie varianti.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, kā pašreizējie laika apstākļi ietekmē zemeņu ražu, Upenieks sacīja, ka jau sesto gadu laika apstākļi nav bijuši par labu zemenēm.

Pēc Upenieka novērojumiem, pēdējais īstais zemeņu gads bijis 2017.gadā.

Turpretī paša raža šogad agrajām un vidēji agrajām zemenēm pagaidām prognozējama kā laba, atzīst Upenieks, piebilstot, ka neesot pamata sūdzēties.

"Mums kaut kā izdodas vairāk vai mazāk ar dažādām metodēm noturēt ražu līdz 10.septembrim," atzīmē "Lepšas" īpašnieks.

Tāpat viņš norāda, ka vidēji zemeņu cenas šogad ir četri eiro kilogramā, no 2,50 eiro kilogramā līdz sešiem eiro kilogramā.

Uzņēmums "Lepšas" zemenes audzē kopš 2009.gada.

Kā liecina "Firmas.lv", "Lepšas" apgrozījums pērn bija 107 384 eiro, savukārt peļņa 3096 eiro apmērā. SIA "Lepšas" dibināta 1999.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 113 829 eiro. Uzņēmuma "Lepšas" vienīgais īpašnieks ir Aivars Upenieks.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu