T, 17.08.2022.

ReTV un “Chayka”: Elksniņš un citas amatpersonas apmeklē Baltkrievijas svētku pasākumu

Apollo.lv
ReTV un “Chayka”: Elksniņš un citas amatpersonas apmeklē Baltkrievijas svētku pasākumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Andrejs Elksniņš.
Andrejs Elksniņš. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Piektajā jūlijā Daugavpils viszināmākajā restorānā, viesnīcas "Latgola" 10. stāvā slēgtā pasākumā tika svinēta Baltkrievijas neatkarības diena. Baltkrievijas vēstniecības rīkoto pasākumu apmeklēja arī Latvijas valsts amatpersonas, to vidū arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš no "Saskaņas". Valsts drošības dienests un Ārlietu ministrija paudusi kritiku par šādu soli, ziņo ReTV ziņas un medijs "Chayka".

Pasākums 5.07. sākās vakarā, un restorānu apmeklēt varēja vien aicinātās personas, kuru vidū bija "Saskaņas" politiķis Andrejs Elksniņš un Daugavpils pirmais vicemērs Aleksejs Vasiļjevs no "Latvijas Krievu savienības", kā arī uzņēmēji un citas personas.

Elksniņš: "Šobrīd Daugavpilī oficiāli darbojas Baltkrievijas diplomātiskā pārstāvniecība, un neraugoties uz jebkādiem vai jebkura paziņojumiem, tā turpina šeit strādāt. Es ar lielu prieku apmeklēju daudzus pasākumus, organizācijas, notikumus, lai pirmām kārtām rūpētos par mūsu iedzīvotāju interesēm."

Uz ReTV un portāla "Chayka" uzdoto jautājumu - vai viņš neuzskata par nepareizu doties uz pasākumu, kuru rīko agresorvalsts un par ko Latvijas valdība un prezidents izteikušies nosodoši, Elksniņa atbilde bija - "es neesmu lasījis šos ziņojumus".

Par Latvijas amatpersonu rīcību, apmeklējot agresorvalsts rīkotu pasākumu ReTV Ziņu dienestam un portālam "Chayka" viedokli pauda gan Valsts drošības dienests, gan arī Ārlietu ministrija.

Valsts drošības dienesta komentārs:

"VDD vērtējumā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Latvijas valsts un pašvaldību amatpersonu piedalīšanās agresorvalsts Krievijas vai tās tuvākās sabiedrotās Baltkrievijas rīkotos pasākumos nav atbilstoša Latvijas nacionālās drošības interesēm. Šāda rīcība ir pretrunā Latvijas valsts nosodošajai nostājai pret Krievijas īstenotajiem noziegumiem pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem, kā arī neveicina Latvijas sabiedrības vienotību šajos sarežģītajos apstākļos."

Solvita Martinsone, Ārlietu ministrijas pārstāve: "Baltkrievijas ģenerālkonsulātam Daugavpilī nav aizliegts rīkot svinīgus pasākumus. Tomēr Latvijas amatpersonām būtu rūpīgi jāizvērtē dalība šādos pasākumos, ņemot vērā Lukašenko neleģitīmās vēlēšanas, represijas pret pilsonisko sabiedrību, hibrīduzbrukumu Latvijas robežai, kā arī Krievijas īstenotajai agresijai Ukrainā."

Tikmēr šodien rit jau 132. kara diena Ukrainā, kur Krievija, sadarbojoties ar Baltkrieviju, nogalina tūkstošiem iedzīvotāju, mērķtiecīgi iznīcina pilsētas. Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko daudzkārtīgi paudis par viņa valsts atbalstu Krievijas īstenotajam karam Ukrainā. Arī pavisam nesen – 3.jūlijā, kad svinēta šīs valsts neatkarības diena, izskanēja atbalsts Krievijai.

Lukašenko: "Mēs bijām un būsim kopā ar brālīgo Krieviju. Mūsu dalība specoperācijā ir manis atbalstīta jau sen, tās pirmajā dienā kopš operācijas sākšanās."

Tomēr tām Latvijas personām un uzņēmējiem, kuri ieradās Baltkrievijas rīkotajā pasākumā, šie fakti nešķita būtiski, lai ignorētu pasākumu. Jau pieminētais Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš uzskata, ka šī pasākuma apmeklēšana ir rūpes par Daugavpils iedzīvotājiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu