Indonēzijā sākusies G20 ministru sanāksme. Izskanējis aicinājums izbeigt karu Ukrainā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
G20 ministru sanāksme Indonēzijā.
G20 ministru sanāksme Indonēzijā. Foto: AP/Scanpix

Indonēzijā sākusies G20 ārlietu ministru sanāksme. To atklājot, Indonēzijas ārlietu ministre Retno Marsudi piektdien, 8. jūlijā, aicināja izbeigt karu Ukrainā. Sanāksmē piedalās arī Krievijas pārstāvis Sergejs Lavrovs. 

"Mūsu pienākums ir drīzāk, nevis vēlāk izbeigt karu un atrisināt mūsu domstarpības pie sarunu galda, nevis kaujas laukā," uzsvēra Marsudi.

Viņa norādīja, ka pasaule tikai sākusi atgūties no Covid-19 pandēmijas, kad tai jāpieredz jauna krīze - karš Ukrainā.

Globāli karam ir trīskārša ietekme - uz pārtiku, energoresursiem un nodokļu ieņēmumiem, un kā parasti visvairāk cieš jaunattīstības valstis, piebilda Indonēzijas ministre.

Indonēzijai ir draudzīgas attiecības ar ASV, taču vienlaikus tā ir tā dēvēto nepievienojušos valstu kustības iedibinātāja. Lai gan Džakarta aicinājusi izbeigt Krievijas uzsākto karu pret Ukrainu, tā nav pievienojusies Rietumu centieniem panākt Maskavas politisko un ekonomisko izolāciju.

Indonēzija, kas šogad organizē G20 samitu, piekritusi Lavrova klātbūtnei pirms samita rīkotajā ārlietu ministrijas sanāksmē, taču vienlaikus uzaicinājusi arī Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu, kas sanāksmē piedalīsies virtuāli.

Tikmēr Vašingtonas amatpersonas vēsta, ka ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kas arī piedalīsies samitā, atteicies no divpusējās tikšanās ar Lavrovu.

Pēdējā viņu tikšanās notika Ženēvā janvārī, vēl pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma, kas sākās 24. februārī. Šīs tikšanās laikā Blinkens brīdināja Maskavu par nopietnajām sekām, kas tai draud, ja tā uzsāks pilna mēroga karadarbību pret Ukrainu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu