Ieslodzījumā esošais Navaļnijs paziņo par starptautiska Pretkorupcijas fonda dibināšanu (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aleksejs Navaļnijs.
Aleksejs Navaļnijs. Foto: Gregory Stein/shutterstock.com

Ieslodzījumā esošais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pirmdien savā "Telegram" kanālā paziņojis, ka nodibinājis starptautisku organizāciju cīņai pret korupciju.

Viņš pavēstījis, ka Starptautiskā Pretkorupcijas fonda direktoru padomē ir beļģu politiķis un Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Gijs Ferhofstads, ASV vēsturniece Anne Aplbauma un ASV politikas zinātnieks Frensis Fukujama.

Navaļnijs paziņojis, ka pirmie līdzekļi, kas tiks ieguldīti fondā, ir 50 000 eiro, kurus viņam piešķīris EP kā ikgadējo Saharova balvu.

Viņš piebildis, ka Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam Starptautisko Pretkorupcijas fondu neizdosies iznīcināt.

Navaļnija dibinātais Krievijas Pretkorupcijas fonds pirms gada tika aizliegts, pasludinot to par "ekstrēmistisku organizāciju".

2021.gada gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā pēc noindēšanas mēģinājuma ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Šā gada 24.martā tiesa piesprieda Navaļnijam vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanos" un "tiesneša apvainošanu". Šis spriedums nomainījis pērn februārī piespriesto sodu, kas nozīmē, ka Navaļnijam cietumā jāpavada vēl astoņi gadi.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu