Sv, 10.12.2023.

Ģibuļu pagastā avarējusi kravas automašīna ar 450 cūkām

Ziņa papildināta un precizēta
LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Talsu novadā trešdien avarējusi kravas automašīna ar 450 cūkām, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Pārtikas un veterinārajā dienests (PVD).

Trešdienas rītā policijā saņemta informācija, ka Ģibuļu pagastā automašīna "Volvo" sakabē ar piekabi nobrauca no ceļa un apgāzās.

Negadījumā cietušu cilvēku nav. Policija konstatēja, ka vadītājs nebija alkoholisko dzērienu ietekmē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

VUGD skaidroja, ka ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka automašīnas piekabē atrados cūkas, kuras nevar izkļūt laukā saviem spēkiem. Glābēji no koka paletēm izveidoja drošības nožogojumu, atvērti piekabes vārti un dzīvās cūkas izceltas un palaistas drošības nožogojumā.

Pēc trīs stundu darba VUGD darbus notikuma vietā pabeidza.

Notikuma vietā palika uzņēmuma pārstāvji un PVD.

PVD sociālajā tīklā "Facebook" vēsta, ka transportlīdzeklī atradās 450 cūkas. Transportlīdzeklim avarējot, daudzas no cūkām bija gājušas bojā, daudzas bija traumētas. Tāpat daudzas, kuras tika atbrīvotas un ierobežotas, atradās ceļmalas mežā, kas radīja risku inficēties ar Āfrikas cūku mēri.

Ņemot vērā minēto, pieņemts lēmums dzīvās cūkas humāni iemidzināt un tālāk jau nogādāt utilizēšanai, apgalvo PVD.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu