LTV: Valsts policija atlaidīs inspektori, kura nenovērsa dzīvesbiedra uzbrukumu Ukrainas karoga dēļ

Apollo.lv
LTV: Valsts policija atlaidīs inspektori, kura nenovērsa dzīvesbiedra uzbrukumu Ukrainas karoga dēļ
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Valsts policija

Valsts policija (VP) atlaidīs kriminālpolicijas inspektori, kura nenovērsa likumpārkāpumu, kad viņas dzīvesbiedrs uzbruka jaunietim un piekāva viņu par Ukrainas karoga nēsāšanu, neoficiāli zināms Latvijas Televīzijai.

Uzbrucēja dzīvesbiedre strādā Valsts policijā un uzbrukuma laikā bija blakus, bet neiesaistījās. Policijā tika sākta dienesta pārbaude. Neoficiāli zināms, ka inspektore no darba tiks atbrīvota.

Policijā norāda, ka dienesta pārbaudes rezultātus un pieņemtos lēmumus publiskos un komentēs tuvāko darba dienu laikā.

Jau ziņots, ka 20. maijā no Brīvības pieminekļa līdz Uzvaras parkam Pārdaugavā notika gājiens "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma". Pēc gājiena netālu no pasākuma vietas, Eduarda Smiļģa ielā, kāds automašīnas "BMW" vadītājs izkāpa no sava transportlīdzekļa un nodarīja miesas bojājumus 2003. gadā dzimušam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs.

Pēc notikušā "BMW" aizbrauca no notikuma vietas, bet policijā tika sākts kriminālprocess un veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības, kuru laikā noskaidrots iespējamais vainīgais - 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Automašīnu policija pēc tam atrada kādas privātmājas pagalmā, turklāt tai bija nomainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, lai vainīgais slēptu savu atrašanās vietu. Pats uzbrucējs bija paslēpies savā dzīvesvietā bēniņos aiz skursteņa.

Tiesa sākotnēji vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču vēlāk viņš atbrīvots. Lieta nodota prokuratūrai.

Jau izskanējis, ka blakus uzbrucējam automašīnā esot bijusi policijas darbiniece. Policijā par notikušo sākta dienesta pārbaude.

Uzbrukumā cietušais puisis intervijā LTV iepriekš pastāstījis, ka viņa tēvs ir ukrainis. Zēns ir no mazpilsētas, bet mācoties Rīgā. Pēc gājiena un koncerta ar draugiem viņš devās skatīties hokeju.

Puisis apgalvojis, ka uzbrucējs bija uzvilcis motociklista cimdus, un pieļāvis, ka tas darīts tāpēc, lai būtu sāpīgāk. Vīrietis viņam uzbrucis tieši tādēļ, ka ap pleciem bija karogs. Uzbrucējs esot jautājis: "Kas tā par fašistisko lupatu tev?" Uzreiz sekojuši sitieni pa saules pinumu un pa kaklu. Kad apstājušies garāmgājēji, vīrietis aizbēdzis, savukārt draugi nofotografēja uzbrucēju un viņa auto.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu