Bijušais Doneckas kaujinieku "ministrs" Strelkovs izmantojis Krievijas piesegpasi

LETA
Igors Strelkovs.
Igors Strelkovs. Foto: Reuters/ScanPix

Pašpasludinātās "Doņeckas Tautas Republikas" bijušais "aizsardzības ministrs" Igors Strelkovs izmantojis Krievijas izlūkdienestu izdotu piesegpasi, konstatēts pētnieciskās žurnālistikas centra "Bellingcat" un izdevuma "The Insider" izmeklēšanā.

Strelkovs, kura īstais uzvārds ir Girkins, 2014. gadā apgalvoja, ka līdz 2013. gada 31. martam bijis Krievijas Federālā Drošības dienesta (FSB) pulkvedis, bet pēc tam "atskaitīts no daļas".

Tomēr vismaz no 2014. gada novembra līdz 2016. gada februārim viņš izmantojis Krievijas iekšzemes pasi, kas izdota uz Sergeja Runova vārda.

Pētnieki to noskaidrojuši, analizējot Strelkova un viņa laulātās draudzenes lidojumus.

Nav zināms, tieši kad Strelkovam izsniegta pase ar Sergeja Runova vārdu.

Šīs pases sērija sakrīt ar to pasu sēriju, ko izmantoja domājamie FSB līdzstrādnieki, arī tie, kas saistīti ar opozicionāra Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājumu.

Piesegpasi izmantojis arī Igors Plotņickis, kas Luhanskas separātisko veidojumu vadīja no 2014. līdz 2017. gadam. Pase noformēta uz Igora Plotņikova vārda.

Tāpat kā Strelkovs, arī Plotņickis pasi izmantojis kā pasažieris lidojumos kopā ar dzīvesbiedri.

Šī pase pieder tam pašam "diapazonam", kam pases, kuras izmantoja domājamie Krievijas militārā izlūkdienesta GRU līdzstrādnieki.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu