Pk, 30.09.2022.

Austrālijas pilsētas iedzīvotājus samulsina dīvains mirdzums debesīs virs kaņepju fermas

Apollo.lv
Austrālijas pilsētas iedzīvotājus samulsina dīvains mirdzums debesīs virs kaņepju fermas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: EarthSky/"Twitter"

Kad trešdien, 20. jūlijā, virs Austrālijas pilsētas vakarā debesis iemirdzējās rozā, vietējā iedzīvotāja Tammija Šumovski uz mirkli aizdomājās, vai nav iestājusies apokalipse, vēsta raidsabiedrība BBC.

"Es biju mierīga un teicu bērniem: "Nav par ko uztraukties"," viņa stāstīja. "Bet prātā iezagās doma: kas, pie velna, tas ir?"

Izrādījās, ka tā ir gaisma, kas nāk no kaņepju fermas netālu no Milduras pilsētas Viktorijas ziemeļu štatā. Taču, tāpat kā citi apmulsušie vietējie iedzīvotāji, arī Šumovski kundze sākotnēji domāja ko citu - vai tā ir citplanētiešu invāzija? Asteroīds?

"Mamma zvana pa telefonu, un tētis fonā saka: "Man labāk steigšus apēst vakariņas, jo pasaulei tuvojas beigas.""

"Kāda jēga ēst vakariņas, ja nāk pasaules gals?" atteica sieviete.

Cita vietējā iedzīvotāja vispirms domāja, ka tas ir ļoti spilgti sarkans mēness, bet pēc tam saprata, ka gaisma nāk no zemes.

"Man galvā bija visi pasaules gala scenāriji," viņa stāstīja.

"Man bija moments, kas līdzinājās seriāla "Stranger Things" epizodei - es nodomāju: Vekna? Vai tas esi tu?" viņa teica, atsaucoties uz seriāla ļaundari.

Abas sievietes bija ļoti pārsteigtas, kad uzzināja, kāpēc debesis iekrāsojušās spilgti rozā.

Atklāta slepenā saimniecība

Medicīniskā marihuāna Austrālijā tika legalizēta 2016. gadā, taču šīs narkotikas lietošana izklaides nolūkā ir aizliegta. Pastāv tikai dažas audzētavas, un to atrašanās vietas drošības apsvērumu dēļ ir slepenas, taču šīs audzētavas atrašanās vieta vairs nav noslēpums.

Lai kaņepes augtu, tiek izmantota sarkanā gaisma. Krēslas laikā tiek nolaistas aptumšojošas žalūzijas. Trešdien, 20. jūlijā, tās nedarbojās, atklāja ražotāja "Cann Group" pārstāvis.

Tā kā nakts bija mākoņaina, gaismu, kas spīdēja no fermas, varēja pamanīt lielā attālumā no tās.

"Es smējos... tas varēja būt kaut kas daudz foršāks, bet būtībā bija tikai medicīniskās marihuānas audzēšanas gaismas," teica sieviete.

Šumovski sacīja, ka arī viņa "labi pasmējās".

Neraugoties uz sākotnējo paniku, viņu pārsteidza gaismu "šova" skaistums: "Es domāju, ka tas bija lieliski - viņiem vajadzētu to darīt biežāk."

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu