Ropažu dome atbalsta desmit pilsoniskās iniciatīvas projektus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ropažu novada dome. Ilustratīvs attēls.
Ropažu novada dome. Ilustratīvs attēls. Foto: www.ropazi.lv

Ropažu dome atbalstījusi desmit pilsoniskās iniciatīvas projektus, informēja pašvaldība.

Ropažu novads atvēlējis 100 000 eiro iedzīvotāju iniciatīvu projektiem. Kopumā sabiedrības līdzdalības budžetam tika iesniegti 17 dažādi projekti un ieceres, no kurām vērtēšanas komisija atlasīja un iedzīvotāju balsojumam nodeva 10 pieteikumus.

Pagājušajā nedēļā Ropažu novada domes sēdē deputāti apstiprināja visus 10 iedzīvotāju izvēlētos projektus.

Ropažu novada iedzīvotāji vēlas izveidot Dabas bibliotēku, ierīkojot publiski pieejamus grāmatu skapjus. Ikkatrs iedzīvotājs šajā skapī varēs paņemt sev tīkamo grāmatu un pēc izlasīšanas to novietot atpakaļ, kā arī papildināt grāmatu skapi ar savām, jau izlasītajām grāmatām.

Tiek piedāvāts labiekārtot Ulbrokas ezera Dienvidu krastu pie Pārupes ielas. Šeit iecerēts izveidot ugunskura vietu, izvietot piknika galdus un solus, atkritumu tvertnes, uzbērt pludmales smilšu segumu un ierīkot dekoratīvos apstādījumus.

Veicinot iedzīvotājiem pieejamu vidi sporta aktivitātēm brīvdabā tiek rosināts Upesciemā uzstādīti āra trenažierus, kas pielāgojami katra fiziskajām spējām un treniņa intensitātei. Paredzamais izvietojums - pie Berģu pamatskolas.

Vangažos iedzīvotāji vēlas izvedot kluso gaismas skvēru. Te iecerēts izveidot celiņus, uzlabot zālāja kvalitāti, izzāģēt bīstamos kokus, uzstādīt soliņus, velo novietnes un atkritumu tvertnes. Iecerēts ierīkot Saules bateriju apgaismojumu, sfēriskos spoguļus gar piebrauktuvi un ēkas stūri.

Gaidas ciemā iedzīvotāji vēlas izveidot norobežotu bērnu rotaļu kompleksu, aktivitāšu laukumu uz viena no pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem.

Zaķumuižas stadionā plānots ierīkot bērnu aktivitāšu taku - ieklāt sporta segumu un uzstādīt trīs āra aktivitāšu objektus.

Piķurgas labajā krastā no Ulbrokas Dzirnavezera līdz Audēju namiņam iecerēts izveidot koka seguma pastaigu taku, veidojot laipas pāri Piķurgas pietekām. Takas garums plānots aptuveni 150 metri.

Kākciemā iedzīvotāji vēlas izveidot atpūtas vietas ciema parka teritorijā, uzstādīt divus galdu komplektus ar četriem soliem un piecus atsevišķus solus, kā arī trīs betona atkrituma urnas ar skārda ieliktņiem.

Rumbulā plānots izveidot no satiksmes norobežotu bērnu rotaļu laukumu, kas būtu segts ar gumijas flīzēm un aprīkots ar horizontālu marķējumu tautasbumbas, strītbola un minifutbola aktivitātēm

Savukārt Dzidriņu mežaparkā iecerēta parka attīrīšana un labiekārtošana, uzstādot informatīvās zīmes un izvietojot soliņus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu