Krievija atceļ muitu importam no Afganistānas un ir gatava apmierināt talibu vajadzības pēc labības un naftas (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Trent Inness/Shutterstock

Krievijas valdība atcēlusi muitas nodevas importam no Afganistānas un ir gatava apmierināt talibu vajadzības pēc labības un naftas produktiem, pavēstīja Krievijas prezidenta īpašais pārstāvis Afganistānas jautājumos Zamirs Kabulovs.

Talibi jau iesnieguši Maskavai sarakstu ar precēm, kas tām vajadzīgas "visupirms", Kabulova teikto citē Krievijas ziņu aģentūras. Amatpersona uzsvēra, ka Krievija turpina strādāt ar talibiem šajā virzienā un "izdarīs visu, kas no tās ir atkarīgs".

Kabulovs šobrīd atrodas Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā konferencē "Afganistāna. Drošība un ekonomiskā attīstība". Tajā piedalās vairāk nekā 100 ārvalstu delegāciju.

Talibi vēlas no Krievijas iepirkt divus miljonus tonnu kviešu un 5000 tonnu naftas, bet perspektīvā apjomu palielināt līdz 10 000 tonnu, nesen notikušajā Sanktpēterburgas Ekonomikas forumā sacīja Afganistānas Tirdzniecības palātas vicepriekšsēdis Mohammadjuniss Hoseins.

Afganistāna gatava Krievijai pārdot dārzeņus, svaigus un žāvētus augļus, kā arī minerālus.

Salīdzinājumam, 2020. gadā Afganistāna no Krievijas importēja 113 000 tonnu naftas un naftas produktu.

Krievija pagaidām talibu valdību oficiāli nav atzinusi, tomēr marta beigās Krievijas Ārlietu ministrija piešķīra akreditāciju talibu diplomātam.

Krievijas vēstnieks Afganistānā Dmitrijs Žirnovs talibus raksturojis kā "adekvātus večus".

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu