Zelenskis: Ukraina dara visu, lai okupantiem nepaliktu nekādu loģistikas iespēju. Plānots arī palielināt elektroenerģijas eksportu uz ES

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Volodimirs Zelenskis.
Volodimirs Zelenskis. Foto: AP/Scanpix

Ukrainas aizstāvji dara visu, lai krievu okupantiem nepaliktu nekādu loģistikas iespēju Ukrainas teritorijā, trešdien, 27. jūlijā, savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, komentējot Ukrainas Bruņoto spēku triecienu Antonivkas tiltam un citām pārcelšanās vietām Hersonas apgabalā. Tāpat Ukraina gatavojas palielināt elektroenerģijas eksportu uz ES.

"Par Antonivkas tiltu Hersonā un citām pārcelšanās vietām apgabalā. Protams, tās visas tiks atjaunotas, bet to izdarīsim jau mēs. Mēs darām visu, lai okupantiem nepaliktu nekādu loģistikas iespēju uz mūsu zemes," atzīmēja Zelenskis.

Viņš uzsvēra, ka ukraiņi salauzīs visus okupantu plānus un atbrīvos savu teritoriju ar militāriem, diplomātiskiem un visiem citiem pieejamiem instrumentiem, līdz sasniegs Ukrainas likumīgās robežas.

Jau ziņots, ka Ukrainas Bruņotie spēki naktī uz trešdienu veica raķešu triecienu, sabojājot stratēģiski svarīgo Antonivkas tiltu pār Dņepru Krievijas okupētajā Ukrainas dienvidu pilsētā Hersonā. Autotransporta un gājēju kustība pāri tiltam ir pārtraukta.

Ukrainas Bruņotie spēki pēdējās dienās ir devuši triecienus trim svarīgiem objektiem - Antonivkas tiltam, Darjivkas tiltam pār Inhulecas upi un ceļam pār Kahovkas HES aizsprostu.

Okupanti mēģina ātri izremontēt šos tiltus, lai atjaunotu munīcijas un smagās tehnikas piegādes ceļus, tomēr šo tiltu izmantošana nav droša. Krievijas karaspēks arī veido pontonu pārceltuvi pār Inhulecas upi pie Darjivkas ciema.

Zelenskis: Ukraina gatavojas palielināt elektroenerģijas eksportu uz ES

Ukraina gatavojas palielināt elektroenerģijas eksportu uz Eiropas Savienību (ES), trešdienas vakarā savā videouzrunā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Gatavojamies palielināt mūsu elektrības eksportu patērētājiem Eiropas Savienībā. Neraugoties uz šādu karu, mēs esam nodrošinājuši rekordtermiņu Ukrainas energotīkla pievienošanai visas Eiropas energosistēmai. Mūsu eksports ļauj mums ne tikai gūt valūtas ienākumus, bet arī palīdzēt mūsu partneriem izturēt Krievijas enerģētisko spiedienu," sacīja Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka varas iestādes pakāpeniski padara Ukrainu par vienu no Eiropas enerģētiskās drošības garantiem tieši uz elektroenerģijas iekšējās ražošanas rēķina.

Ukrainas ienākumi par elektroenerģijas eksportu uz ES pirmajās 27 dienās kopš šī eksporta sākuma jau ir pārsnieguši 500 miljonus grivnu (13,3 miljonus eiro). Šis eksports veikts, izmantojot pārrobežu savienojumus ar Rumāniju un Slovākiju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu