C, 23.03.2023.

FOTO ⟩ VID muitas amatpersonas kravas vilcienos atrod 180 000 kontrabandas cigarešu

Apollo.lv
VID muitas amatpersonas kravas vilcienos atrod 180 000 kontrabandas cigarešu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, novērsa 180 000 cigarešu (9000 paciņas cigarešu) kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas ievedamo preču kravās un hopertipa vagonā bez kravas.

Trešdien, 27. jūlijā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) muitas amatpersona, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva fizisko kontroli, atklāja, ka vagonā starp maisiem, kuros iepakota ievedamo preču krava, ir paslēpti mazāki maisi ar cigaretēm.

Turpinot kontroli kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, tika izņemti 80 000 cigarešu (4000 paciņas cigarešu) "NZ", "Queen" un "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Foto: VID atklāj 180 000 kontrabandas cigarešu kravas vilcienos

Otrdien, 26. jūlijā, Indras MKP, veicot vilciena sastāva skenējuma attēlu analīzi, muitas amatpersonai radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu hopertipa vagonā bez kravas.

Fiziskās kontroles laikā muitnieki konstatēja, ka vagonā zem kartona aizsega atrodas iepakojumi ar cigaretēm. Vagonā bija paslēpti 40 000 cigarešu (2000 paciņas) "NZ" un "Queen" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt piektdien, 22. jūlijā, veicot kontroles pasākumus, izmantojot videonovērošanas kameras, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarēto preču ievešanu vairākos vagonos ar rūdas kravām. Kontroles rezultātā tika izņemtas 60 000 cigaretes (3000 paciņas) "NZ" un "Queen" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Veicot muitas kontroles pasākumus, 2022. gada pirmajā pusgadā VID Muitas pārvalde ir novērsusi 9,83 miljonu kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā. Valstij nesamaksāto nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 1,7 miljonus eiro.

VID tīmekļvietnes sadaļā "Muita/Noderīgi/Kontrabandas cigaretes. Statistika" ir iespēja tiešsaistē izsekot, kāds ir atklātās kontrabandas apjoms šajā jomā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu