Pk, 1.12.2023.

"ReTV": Vidzemē vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
AS "SEB banka" izkārtne un bankomāts.
AS "SEB banka" izkārtne un bankomāts. Foto: Lita Krone/LETA

Pēdējo dažu dienu laikā Vidzemē notikuši vairāki mēģinājumi apzagt banku automātus. Valsts policija sākusi izmeklēšanu, un pagaidām nav zināms vai naudu izzagt vēlējās viena persona vai vairākas, vēsta "ReTV".

SEB bankas bankomātu, kas atrodas Madonā, tirdzniecības centrā uz pašas galvenās Saules ielas mēģināja aplaupīt naktī uz ceturtdienu, 28. jūlijā. Bankomāts ir bojāts, tas nedarbojas, un par to liecina arī uzraksts displejā.

Mēģinājums aplaupīt bankomātu veikts, cenšoties to sazāģēt, taču tas nav izdevies. Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte vēstīja:

"Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un varam tikai apstiprināt faktu, ka 28.jūlija naktī Madonā tika bojāts naudas izmaksas bankomāts. Saistībā ar to Valsts policijas Vidzemes pārvaldes Madonas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess".

Otrs SEB bankomāts, kuru mēģināts apzagt šonakt, atrodas Vecpiebalgā. Pēc uzlaušanas mēģinājuma tas aizklāts, jo nedarbojas un notiek izmeklēšana.

Kā informēja Valsts policija, šie ir vienīgie gadījumi, kad notikuši mēģinājumi izzagt naudu no bankomātiem, tos mehāniski bojājot.

"Ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs nevaram sniegt," ziņoja Rozīte.

Savukārt SEB bankas speciālisti apliecināja, ka šādi uzbrukumu bankomātiem nav bieži, tomēr ik pa laikam notiek.

"Ir gadi, kad ir šie gadījumi trīs, pieci, desmit, ir gadi, kad vispār nav. Tas lielā mērā ir atkarīgs no globālām tendencēm, kas notiek krāpšanas melnajā tirgū. Ja hakeri ir atraduši veidu, kā bankomātiem uzbrukt, šī te informācija bieži vien tiek pārdota," norādīja SEB bankas Drošības pārvaldes vadītājs Mārcis Pelcis.

Taču, kā uzsvēra bankas pārstāvis, mēģinājumi šādi tikt pie naudas faktiski nav īstenojami . Nauda tiek aizsargāta gan fiziski, gan nodrošinoties ar tā saucamo tintes aizsardzību naudas kastēs.

"Tie izgrieztie caurumi jau neko nedod. Tur ir izgriezts caurums, bet tur pretim nav nekā. Bankomātus laupīt, mēģināt izraut un tad atvērt seifu vai griezt nav jēgas, jo pēc tam šī nauda nebūs izmantojama," pastāstīja Pelcis.

SEB bankas rīcībā ir videomateriāli, kas nodoti policijas rīcībā.

Tikmēr vietējie iedzīvotāji norādīja, ka, viņuprāt, šādi laupīšanas mēģinājumi saistīti ar šā brīža ekonomisko situāciju. 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu