Pk, 30.09.2022.

RISEBA pēc bērnu došanās uz Baltkrieviju lauž telpu nomas līgumu ar "Academy KidsTV"

LETA
RISEBA pēc bērnu došanās uz Baltkrieviju lauž telpu nomas līgumu ar "Academy KidsTV"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko. Foto: Dmitry Astakhov / POOL / AFP

Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA" ir nolēmusi lauzt telpu nomas līgumu ar Rīgas bērnu radio un televīzijas akadēmiju "Academy KidsTV", kas jūlijā devās uz Baltkrieviju intervēt tās starptautiski daudzviet neatzīto prezidentu Aleksandru Lukašenko, informēja "RISEBA" Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Anta Bute.

Kā skaidro Bute, patreiz telpu nomnieks ir pārtraucis darbību Meža ielas 3 telpās un tās tiek atbrīvotas līgumā paredzētajā kārtībā.

Iepriekš ziņots, ka augstskola izīrē minētajai bērnu un jauniešu organizācijai biroja telpas.

"Academy KidsTV" došanās uz Baltkrieviju sabiedrībā raisīja sašutumu. Akadēmijā pauda nostāju, ka tas bijis "skaists bērnu konkurss, kurā piedalās 23 valstis", līdz ar to organizācija neredzot iemeslus vai kādas principiālas kultūras atšķirības, kādēļ gan nevarētu braukt uz Baltkrieviju, pamatojot, ka nupat atgriezušies no Spānijas, Lietuvas, un drīzumā ir plānots doties uz Maķedoniju.

Kā vēstīja portāls "Kas jauns", bērnu organizācija pirms tam esot arī pati sazinājusies ar Baltkrievijas vadoņa Aleksandra Lukašenko pārstāvniecību, lai lūgtu iespēju intervēt diktatoru. Par to, ka akadēmija pati pieprasījusi iespēju intervēt Lukašenko, informēja viņa preses dienestam pietuvinātais sociālo tīklu resurss "Pul Pervogo".

Pēc brauciena atklājās, ka "Academy KidsTV" nav reģistrēta kā izglītības iestāde Izglītības iestāžu reģistrā, tā attiecīgi nav licencējusi izglītības programmas un nav arī akreditēta, kā arī nav saņēmusi licenci Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentā interešu izglītības programmas īstenošanai.

Latvijas Ārlietu ministrija jau ilgstoši atgādina par būtiskiem riskiem, Latvijas valstspiederīgajiem apmeklējot Baltkrieviju, un atkārtoti aicina to nedarīt. Turklāt joprojām spēkā ir aicinājums Latvijas valstspiederīgajiem pamest gan Baltkrieviju, gan Krieviju.

Ministrijā uzsvēra, ka Lukašenko režīms joprojām atbalsta Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, un pret to ir vērstas nopietnas starptautiskās sankcijas.

Ministrija vērš uzmanību, ka gan Latvijas, gan citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Krievijas un Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm.

ĀM atgādina, ka Baltkrievijā valdošā tiesiskuma trūkuma dēļ Latvijas iespējas sniegt palīdzību valstspiederīgajiem būs ļoti ierobežotas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu