Lavrovs paziņo, ka militārās huntas pārvaldītā Mjanma ir Krievijai "sens partneris" (15)

LETA
Sergejs Lavrovs
Sergejs Lavrovs Foto: Reuters / Scanpix

Militārās huntas pārvaldītā Mjanma ir Krievijai draudzīga valsts, "sens partneris", trešdien vizītē Mjanmā atzina Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Galvaspilsētā Nepjido tiekoties ar Mjanmas ārlietu ministru Vunnu Maunu Lvinu, Lavrovs Mjanmu raksturoja kā "labestīgu, draudzīgu, senu partneri Āzijas un Klusā okeāna reģionā".

"Mūs saista ne viena vien savstarpējās sadarbības, draudzības un atbalsta desmitgade," teica Krievijas ārlietu ministrs.

Savukārt Lvins apliecināja, ka Mjanma ir pateicīga Krievijai par atbalstu.

"Jūsu vizīte ir ļoti svarīga," tiekoties ar Lavrovu, sacīja Lvins, piebilstot, ka ministrs Mjanmu pēdējo reizi apmeklējis pirms deviņiem gadiem.

"Jūsu vizīte ir apstiprinājums tam, ka Krievija un Mjanma uztur ciešus kontaktus. Un mēs esam ļoti pateicīgi Krievijai par atbalstu," sacīja Mjanmas ārlietu ministrs.

Lavrovs Mjanmu apmeklē laikā, kad Kambodžā norisinās Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) ārlietu ministru sanāksme.

Tiesa gan, ASEAN Lvinam liegusi to apmeklēt, jo kopš puča, kas tika sarīkots pirms pusotra gada, Mjanmā nerimst vardarbība.

Kopš Krievija februārī sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, vairums rietumvalstu no Maskavas norobežojušās, tomēr Krievija turpina strādāt pie kontaktiem Dienvidaustrumāzijas valstīs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu