Maksātnespējas administratoram neizdodas par labu uzņēmējam Uļmanam no Bunkus ģimenes piedzīt vairāk nekā 300 000 eiro (1)

LETA
Maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētais uzņēmējs Mihails Uļmans tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kur tiks skatīts drošības līdzeklis.
Maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētais uzņēmējs Mihails Uļmans tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kur tiks skatīts drošības līdzeklis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Augstākā tiesa (AT) atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību lietā, kurā maksātnespējas administrators Kaspars Novicāns centās no mirušā advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimenes piedzīt 327 283 eiro, lai vēlāk tos pārskaitītu bijušajam "Rego Trade" valdes loceklim Mihailam Uļmanam, noskaidrots tiesā.

Līdz ar to spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Novicāna prasība.

Iepriekš Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De Facto" vēstīja, ka pēc Mārtiņa Bunkus nāves viņa slepkavības lietā aizdomās turētais Uļmans atguvis no maksātnespējīgā uzņēmuma vairākus simtus tūkstošus eiro.

Jau ziņots, ka Bunkus kā "Rego Trade" maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk par vienu miljonu eiro.

Taču dažas dienas pirms Bunkus slepkavības vienā no prāvām notika pavērsiens - pēc Augstākās tiesas (AT) lēmuma Uļmanam pavērās iespēja atgūt atpakaļ 721 186 eiro, proti, Senāts lika lietu izskatīt vēlreiz, jo Bunkus neesot bijis gana atklāts par dažiem dokumentiem, vēstīja "De Facto".

Pēc advokāta nogalināšanas "Rego Trade" maksātnespējas procesu pārņēma administrators Novicāns. Viņš, pirmajā instancē zaudējot atkārtoti ierosināto lietu, izvēlējās ar Uļmanu tālāk netiesāties, jo bija atradušies dokumenti, kas tulkojami par labu Uļmanam.

"Mums jāsaprot, ka sprieduma pārsūdzēšana nav sporta veids. Ir jāpārsūdz tie spriedumi, kuros saskata nelikumības konkrētajā brīdī," tā tālāku netiesāšanos tagad skaidro Novicāns.

Pēc "Rego Trade" nelabvēlīgā sprieduma Novicānam bija jāatmaksā Uļmanam 721 186 eiro atpakaļ, tomēr visu viņš nevarēja atdot, jo no šīs naudas Bunkus jau bija izmaksājis sev atlīdzību. Tāpēc administrators centās atgūt trūkstošo daļu no Bunkus mantiniekiem - viņa ģimenes locekļiem, vēstīja raidījums.

Novicāns min, ka Uļmanam tika atskaitīti atpakaļ ap 600 000 eiro, kas bija "Rego Trade" norēķinu kontos. No Bunkus ģimenes Novicāns vēl centās atgūt vairāk nekā 300 000 eiro, ko veidojot pārrēķins par vairākām Bunkus savulaik izmaksātām atlīdzībām.

Divas tiesu instances lēma administratoram par sliktu, uzskatot, ka mantinieki nevar atbildēt par Bunkus rīcību. Šādu pašu viedokli izteica arī AT.

Jau ziņots, ka maija beigās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Bunkus slepkavība aizdomās turamajiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Bunkus slepkavībā aizdomās turamie ir Uļmans, Aleksandra Babenko un vēl viens vīrietis.

Valsts policija 24. maijā paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot faktiski visu Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

2021. gada vasarā tapa zināms, ka viens no iespējamajiem maksātnespējas administratora slepkavības izpildītājiem ticis apcietināts Ukrainā saistībā ar kādu citu noziegumu. Kā vēstīja LTV, aizdomās turētais Ukrainā ticis aizturēts par citu noziegumu, kas nav saistīts ar Latviju, taču izmeklēšanas laikā viņš esot sācis liecināt arī saistībā ar Bunkus slepkavību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu