"Izlikās par sievietēm." Karastāvokļa laikā uz Ukrainas robežas aizturēti 6,4 tūkstoši karaklausībai pakļautu vīriešu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukrainas karavīrs. Ilustratīvs attēls.
Ukrainas karavīrs. Ilustratīvs attēls. Foto: AFP/SCANPIX

Kopš 24. februāra Ukrainā ir ieviests karastāvoklis. Līdz šim uz valsts robežas tikuši aizturēti 6,4 tūkstoši karaklausībai pakļautu vīriešu, kas mēģināja nelikumīgi šķērsot robežu, vēsta Ukrainas Valsts robežsardzes dienests.

"Vairāk nekā četrus tūkstošus no šiem pārkāpējiem robežsargi apturēja ārpus caurlaides punktiem.

Pārējie mēģināja blēdīties pasu kontrolē. Bija vīrieši, kas izlikās par sievietēm, citi mēģināja slēpties transporta līdzekļos, viens pat ielīda glābējsilītē.

Daudzi viltnieki pirka viltotus dokumentus par dažādām kaitēm viņiem vai viņu bērniem, par sievu bērēm vai bērnu piedzimšanu. Bija pat vīrietis, kurš saskaņā ar ierakstu dokumentā esot atbrīvots no karadienesta smagu dzemdību dēļ. Nereti notika arī banāli mēģinājumi uzpirkt robežsargus," teikts paziņojumā.

Par mēģinājumu nelikumīgi šķērsot valsts robežu paredzēts administratīvs sods, bet ir konstatēti arī kriminālpārkāpumi.

Kopš pilna apjoma kara sākuma ir fiksēti apmēram 210 mēģinājumi uzpirkt robežsargus, kas atteikušies no kukuļiem, kuru kopējā vērtība pārsniegusi 3,5 miljonus grivnu (94 tūkstošus eiro). Valsts robežsardzes dienests atgādināja, ka amatpersonas uzpirkšana ir kriminālpārkāpums, par kuru paredzēts sods pēc Kriminālkodeksa 369. panta.

Ir arī uzsāktas vairāk nekā 170 krimināllietas par personu nelikumīgu pārvešanu pār valsts robežu, gandrīz 470 krimināllietas par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu, un 10 krimināllietas par izvairīšanos no iesaukšanas karadienestā. Vairāk nekā 400 personas tiek turētas aizdomās par šo noziegumu izdarīšanu.

Valsts robežsardzes dienests atgādināja, ka karastāvokļa laikā no Ukrainas ir aizliegts izbraukt vīriešu dzimuma Ukrainas pilsoņiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, izņemot dažas personu kategorijas.

Ukrainas Drošības dienests Kijivā, Mikolajivā un Ļvivā ir izjaucis plānus karaklausībai pakļauto vīriešu nelikumīgai nosūtīšanai pār valsts robežu.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu