FOTO ⟩ "Iracionāls solis." Taivānas tuvumā Ķīna izšāvusi vadāmās raķetes

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ķīnas militārās mācības ap Taivānu.
Ķīnas militārās mācības ap Taivānu. Foto: AFP/SCANPIX

Ķīnas armija ceturtdien, 4. augustā, izšāva "vairākas klases "Tongfeng" vadāmās raķetes" ūdeņos uz ziemeļaustrumiem un dienvidrietumiem no Taivānas, informē Taivānas Aizsardzības ministrija.

Raķetes pamanītas plkst.13.56 pēc vietējā laika (plkst.8.56 pēc Latvijas laika), un tad tika iedarbinātas atbilstošās aizsardzības sistēmas, pavēstīja ministrijas pārstāvis sakariem ar presi.

Ministrija nosodīja šo "iracionālo soli, kas apdraud mieru reģionā".

Taivānas Aizsardzības ministrijas apstiprinājums ir viena no pirmajām norādēm, ka Ķīna gaisa un jūras spēku manevros izšāvusi kaujas munīciju, kā tas iepriekš tika solīts Ķīnas armijas austrumu pavēlniecības paziņojumā par manevriem sešos reģionos jūras ūdeņos ap Taivānu.

Vēlāk arī Ķīnas bruņoto spēku pārstāvis apstiprināja, ka Taivānas tuvumā izšautas raķetes

Ķīnas Aizsardzības ministrija otrdien pavēstīja, ka laikā, kad ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi viesojas Taivānā, vairākos reģionos jūras ūdeņos ap Taivānu rīkos militāros manevrus.

Manevri turpināsies līdz svētdienai.

Pelosi otrdienas vakarā ieradās Taivānā, neskatoties uz Ķīnas iepriekšējiem draudiem sakarā ar iespējamo vizīti.

Pēc ierašanās Pelosi paziņoja, ka vizīte demonstrē Vašingtonas stingro apņemšanos atbalstīt Taivānu.

"Mūsu Kongresa delegācijas vizīte Taivānā godina Amerikas nelokāmo apņemšanos atbalstīt Taivānas dinamisko demokrātiju," pavēstīja Pelosi.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu.

Demokrātiskā Taivāna dzīvo pastāvīgu Ķīnas iebrukuma draudu apstākļos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu