Sv, 28.05.2023.
VIDEO ⟩ Sūdzības par vīru un pikantas tēmas. Izmeklētāji, iespējams, atraduši Putina bijušās sievas blogu
Ludmila Putina un Vladimirs Putins (2012. gads). Foto: Reuters/ScanPix
Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda ir publicējusi apjomīgu izmeklēšanu par Krievijas diktatora Vladimira Putina bijušo sievu Ludmilu Očeretnaju. Autori apgalvo, ka 2006. gadā viņa vietnē "LiveJournal" izveidoja blogu ar pseidonīmu "llenaa", ziņo medijs "The Insider".

Par to, ka šis ir viņas emuārs, norāda Ludmilas un lietotājas "llenaa" biogrāfijā esošās sakritības pat vissīkākajās detaļās: "llenaa" min, ka viņai ir divas meitas, viena no viņām ir dejotāja, viņa pati ir dzīvojusi un studējusi Sanktpēterburgā, pēc izglītības ir filoloģe, pēc horoskopa - Mežāzis. Lietotāja raksta, ka viņa ir strādājusi pie virpas, slēpo un spēlē tenisu - tas ir rakstīts arī Ludmilas biogrāfijā, ziņo Navaļnija komanda.

Foto: Ekrānuzņēmums no video/Алексей Навальный

Abas arī apmeklējušas Aleksandra Ostrovska izrādi "Vētra" "Sovremeņik" teātrī un abām ir balts pūdelis.

"Llenaa" raksta, ka viņa skatījusies striptīzu Rēperbānī Hamburgā. Kāda Putinam tuva vācu žurnālista grāmatā rakstīts, ka Putins kopā ar draugiem un viņu sievām bija devies uz erotisku šovu Sv.Pāvila rajonā.

"Llenaa" savā blogā arī raksta, ka viņai ir ļoti garlaicīgi un nav ko darīt. Viņa ir izmēģinājusi jogu, pievērsusies psiholoģijai, izpildījusi testus par tādām tēmām kā "kāds tetovējums tev derētu", "kāds dzēriens tev ir seksa laikā" un par sava psiholoģiskā vecuma noteikšanu. Viņa sūdzējusies, ka vīrs "dzer viņas asinis".

"Llenaa" norādīja, ka viņu kā filoloģi "ļoti kaitina" kļūdas ziņojumos, jo "gramatika ir saistīta ar domāšanu". "Llenaa" arī esot nolamājusi Krievijas varas iestāžu kritiķus un teikusi, ka viņa atrisinās kāda komentētāja problēmu, kuram netiek maksāts pabalsts.

Pēc lietotājas domām, "visa agresija pasaulē rodas no seksuālās neapmierinātības", bet ieraksta virsraksts ir "Viens no pamatiemesliem teroristu uzbrukumiem".

Īsi pirms 2008. gada krīzes "llenaa" rakstīja, ka "krīzes nebūs".

"Kāds maita rakstīja, ka Krieviju piemeklējusi krīze... Tie ir meli! Krievijai būs liela nākotne un labklājība. Mēs būsim vislabākie!" Tikmēr ieraksta komentāros viņai tika teikts, ka šādi izteikumi ir populisms un "izrādīšanās Rietumu priekšā", bet kara gadījumā Krievijas varas iestādes meklēs nodevējus un "uzvarēs, izmantojot cilvēkus kā lielgabalu gaļu". "Ilenaa" komentāru nosauca par "negatīvu".

Ludmila un Vladimirs Putini 2010. gadā.
Ludmila un Vladimirs Putini 2010. gadā. Foto: AP/Scanpix

"Vai būtu jāsamazina ierēdņu skaits? - Es personīgi uzskatu, ka tas nav nepieciešams un dažās jomās to pat ir nepieciešams palielināt, jo padarītu viņu darbu efektīvāku. Taču tas ir ļoti sarežģīts process, ko nevar izveidot 10 vai 20 gadu laikā. Tas, ka šāda tendence pastāv, ir skaidrs, tas ir acīmredzami. Jebkurā gadījumā ir izsludināta cīņa pret korupciju," raksta llenaa. Viņa arī sacīja, ka Putina politika ir pareiza un ka viņa par to zina nevis no TV, bet gan no sava darba un no draugiem un paziņām, kuri "tajā visā ir iedziļinājušies".

Navaļnija pārstāvji arī ziņo, ka Ludmila Očeretnaja un viņas vīrs Arturs Očeretnijs saņem no Maskavas mērijas, kā arī bankas "Gazprombank" un citiem uzņēmumiem miljoniem rubļu, turklāt viņiem pieder dzīvokļi un villa Francijā, Šveicē un Spānijā.

2013.gada vasarā Ludmila Putina pavēstīja, ka viņas laulība ar Vladimiru Putinu ir beigusies. 2015.gadā viņa apprecējās ar Arturu Očeretniju. Pēc šķiršanās, kā tika ziņots, "Putins Ludmilai neatdeva neko" no tā, kas bija minēts viņa deklarācijā.

Ludmila Putina bija 2000.gadā dibinātā fonda "Krievu valodas attīstības centrs" pilnvarotā.

No 2010.gada līdz šai dienai fonda direktors ir Arturs Očeretnijs, bet Putina ekssievai formāli ar fondu nav nekādas saistības.

Izmeklētāji min trīs lielākos centra sponsorus. Tie ir - Maskavas mērija, "Gazprombank" un uzņēmums "Severstaļ", kas pieder Putinam tuvajam oligarham Aleksejam Mordašovam.

Atbilstoši Navaļnija līdzgaitnieku aplēsēm trīs gadu laikā centrs no Maskavas mērijas saņēmis 175 miljonus rubļu (orientējoši trīs miljoni eiro).

Centrs saņēmis īpašumā 1774.gadā celto namu netālu no Kremļa un zemes gabalu.

"Ēka un zeme zem tās maksā kādus miljardus desmit, un ar ēkas iznomāšanu mūsu pārītis arī pelna," sacīts FBK pētījumā.

""Starppersonu komunikācijas attīstības centrs", kam valsts uzdāvinājusi ēku viņu supersvarīgajām lekcijām un semināriem, vienkārši iznomāja visas telpas šajā namā komercfirmai. Tās nosaukums ir "Meridian", un tā pieder personīgi Ludmilai Putinai-Očeretnajai," norāda Navaļnija līdzgaitnieki.

"Meridian" tālāk iznomājis telpas apakšnomniekiem, no kuriem lielākie ir bankas VTB un "Sberbank".

Pēc gada Očeretnijs nopircis 200 kvadrātmetru dzīvokli Davosā, Šveicē.

Malagā, Spānijā, Putina ekssievai FBK pētnieki atraduši divus dzīvokļus.

2013.gada decembrī, pusgadu pēc paziņojuma par Putinu pāra šķiršanos, uz Očeretnija vārda tika noformēta 5,3 miljonus eiro vērtā villa Angletā, Francijas dienvidrietumos. Tā atrodas līdzās Putina meitas villai.

VIDEO: Navaļnija izmeklētāji skaidro - kur pazudusi Ludmila Putina?

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu