Latvijā otro nedēļu vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu pieauguma tempa samazinājums

LETA
Latvijā otro nedēļu vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu pieauguma tempa samazinājums
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Gaiļezers" tiek uzsākta farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas pret Covid-19 injicēšana. Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijā otro nedēļu vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu pieauguma tempa samazinājums, informēja Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) pārstāvis Gints Georgs Muraševs.

Viņš norādīja, ka aizvadītajā nedēļā, no 1. līdz 7.augustam, Latvijā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 7,4%. Jau otro nedēļu tiek novērots neliels pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Nedaudz samazinājies arī pozitīvo paraugu īpatsvars - par 0,1%. Savukārt stacionāros vidēji dienā nonāca 27 pacienti, kas ir par 2,7% vairāk kā nedēļu iepriekš.

Muraševs atzīmē, ka aizvadītajās divās nedēļās visbiežāk Covid-19 gadījumi tika reģistrēti vecuma grupā 30 līdz 39 gadi. Neliels saslimstības pieaugums novērojams visā Latvijā, tomēr iepriekšējā nedēļā straujāks pieaugums bija Vidzemē, savukārt Rīgā un Latgalē vērojama stabilizācija.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais Covid-19 saslimstības rādītājs turpina samazināties, arī atsevišķās valstīs, kur bija vērojami augsti pacēlumi, piemēram Itālijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, patlaban Covid-19 gadījumu skaits mazinās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu