FOTO ⟩ "Visu vakaru jutos kā pasakā!" Rīgas ostā ierodas desmitmiljonais pasažieris

Apollo.lv
"Visu vakaru jutos kā pasakā!" Rīgas ostā ierodas desmitmiljonais pasažieris
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Tā ir Tanja Kassandra Karina Bittner no Veiherhameras, Bavārijā, kas Baltijas jūras kruīzā no Ķīles ostas devusies kopā ar vīru Kristianu un astoņgadīgo dēlu Paulu. Ģimene Rīgā ieradās svētdien, 7. augusta rītā ar itāļu kruīzu kompānijas "Costa Cruises" kuģi "Costa fascinosa".

Lai gan Tanja un Kristians ir aktīvi ceļotāji, šī ir pirmā reize, kad abi viesojas Rīgā. Šajā kruīzā doties viņus pamudināja interese par Baltijas valstu vēsturi un unikālo arhitektūru.

Vakar sumināt desmitmiljono pasažieri ostā bija ieradies Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps, pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, kā arī grupa "DA GAMBA", kas sveica Rīgas viesus ar jaudīgu koncertu uz kuģa piestātnes. Sava īpaša vakara programma bija arī desmitmiljonajai pasažierei un viņas ģimenei, to kā pārsteiguma dāvanu bija sarūpējusi Rīgas brīvostas pārvalde.

"Visu vakaru jutos kā pasakā! Mēs noteikti Rīgā vēl atgriezīsimies," vakara noslēgumā pēc svētku vakariņām Melngalvju namā teica Tanja. Rīgā ģimenei ļoti paticis, pa dienu ekskursiju laikā pilsētā apskatīta Vecrīga, apmeklēts tirgus un nobaudīta vietējā virtuve.

Itāļu kruīza kompānijas Costa Cruises kuģi Rīgā pirmo reizi ienāca 2005. gadā, kopš tā laika pie mums viesojušies astoņi dažādi Costa kruīza kuģi, kopā Rīgu apmeklējot 52 reizes un atvedot pie mums gandrīz 145 tūkstošus pasažieru.

"Vienmēr ir liels prieks būt skaistajā Rīgā un gods, ka visi varam būt liecinieki šim īpašajam notikumam Rīgas ostā. Rīga ir zināms un labi novērtēts galamērķis un iemesls, kāpēc viesi, īpaši vācieši, izvēlas Costa kruīzus Ziemeļeiropā. Mēs esam lepni, ka desmitmiljonais pasažieris uz Rīgas ostu atbraucis, ceļojot tieši ar "Costa fascinosa". Mēs apsveicam Rīgas ostu ar šo sasniegumu un ar nepacietību gaidām mūsu nākamo tikšanos jūsu viesmīlīgajā pilsētā”, tā Mario Moreta, "Costa fascinosa" kapteinis.

Sagaidāms, ka šajā sezonā uz Rīgu ar kruīza kuģiem ieradīsies ap 80 tūkstošiem ārvalstu tūristu. 7 mēnešos Rīgas ostā reģistrētas 63 kruīza kuģu vizītes, tiem atvedot uz Rīgu 42 880 pasažieru, visvairāk no Vācijas (18,4 tūkst.) un ASV (9,7 tūkst.), kā arī Lielbritānijas, Zviedrijas un Kanādas.

Kopš 2000. gada Rīgas ostā reģistrēti ap 8200 pasažieru kuģu ienācieni, no tiem lielākā daļa - ap 6600 bijuši regulārās pasažieru līnijas ietvaros, savukārt 1600 bijušas kruīzu kuģu vizītes. Aptuveni 8,8 miljoni no visiem atbraukušajiem bijuši prāmju pasažieri, bet ~ 1,2 miljoni - kruīzu pasažieri no kopā vairāk nekā 124 valstīm.

Šo gadu laikā Rīgā viesojušies vairāk nekā 200 dažādi kruīza kuģi, no tiem visvairāk ienācieni reģistrēti kruīza kuģim "Viking Cindarella", kas laika periodā no 2004. gada līdz 2013. gadam ostā ienāca 73 reizes, kopā atvedot uz Rīgu 120 tūkst. pasažieru.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu