Zelenskis aicina noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju kodolkatastrofas draudu dēļ

LETA
Zelenskis aicina noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju kodolkatastrofas draudu dēļ
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdienas vakarā uzsvēra, ka ir vajadzīgas jaunas sankcijas pret Krieviju un visu tās atomenerģētiku Krievijas radīto kodolkatastrofas draudu dēļ.

"Mēs aktīvi informējam pasauli par Krievijas kodolšantāžu - par Zaporižjas AES objektu apšaudēm un mīnēšanu. Jau ir starptautiskās sabiedrības atbildes reakcija. Tomēr vajag paātrināt atbildes darbības. Krievija nerēķināsies ar vārdiem un satraukumu. Ir vajadzīgas jaunas sankcijas pret valsti - teroristu un visu Krievijas atomnozari par kodolkatastrofas draudu radīšanu," sacīja Zelenskis.

Viņš atzīmēja, ka pasaulei nevajag aizmirst Čornobiļas AES katastrofu un vajag atcerēties, ka Zaporižjas AES ir lielākā Eiropā.

"Čornobiļas katastrofa ir sprādziens vienā reaktorā, Zaporižjas AES ir seši energobloki," uzsvēra Zelenskis.

Pēc krievu okupantu īstenotām apšaudēm Zaporižjas AES vēl arvien pastāv ūdeņraža noplūdes un radioaktīvu vielu izkliedes riski, kā arī augsta ugunsgrēka bīstamība.

Krievu okupanti arī atklāti šantažējuši visu pasauli, paziņojot par Zaporižjas AES mīnēšanu un gatavību to uzspridzināt. Krievijas radiācijas, ķīmiskās un bioloģiskās aizsardzības spēku priekšnieks ģenerālmajors Valērijs Vasiļjevs, kurš pašlaik komandē Zaporižjas AES garnizonu, savā paziņojumā teicis, ka "šeit būs vai nu krievu zeme, vai izdedzināts tuksnesis".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu