S, 28.01.2023.

Par bērnu sērijveida aplaupīšanu Ķengaragā policija aizturējusi jauniešu grupu

Apollo.lv
Par bērnu sērijveida aplaupīšanu Ķengaragā policija aizturējusi jauniešu grupu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

2022. gada maijā Valsts policijas (VP) Rīgas Ķengaraga iecirknī tika saņemti vairāk nekā pieci iesniegumi par zādzībām un bērnu aplaupīšanu, ko izdarīja nepilngadīgu personu grupa, kas pārsvarā uzdarbojās skolu sporta laukumos Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, "Apollo.lv" informēja VP.

Iespējamie uzbrucēji nākuši klāt pie bērniem, kas jaunāki par viņiem, un, piedraudot ar vardarbību, pieprasījuši atdot telefonu vai citas vērtīgas mantas.

Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti sāka notikušā izmeklēšanu un operatīvo meklēšanas pasākumu laikā jauniešu grupu identificēja. Jūlija vidū likumsargi aizturēja vienu no grupas dalībniekiem, par ko jau agrāk policija informēja sabiedrību. Personai tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Bet laika posmā no 2. augusta līdz 10. augustam veikto izmeklēšanas darbību rezultātā policisti aizturēja pārējos četrus grupas dalībniekus, kuri ir vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Trīs no viņiem ir nepilngadīgi.

Kopumā grupas dalībnieki tika atzīti par aizdomās turētajiem pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu ar miesas bojājumu nodarīšanu, kas notika Maskavas ielā pie kāda pārtikas veikala, piekaujot uz ielas garāmgājēju bez jebkāda iemesla.

Tāpat grupas dalībnieki tika atzīti par aizdomās turētājiem pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas, 176. panta pirmās un otrās daļas un 314. panta – par zādzību un laupīšanu, kā arī par zagto mantu realizāciju lombardos un fiziskām personām.

Viens 15 gadus vecs grupas dalībnieks tika atzīts arī par aizdomās turēto arī agrāk sāktajā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 126. panta – par tīša vidēja smaguma miesas bojājuma nodarīšanu 18 gadus vecam cietušajam, kuram sitienu pa seju rezultātā konstatēti vairāki lūzumi žokļa rajonā.

Visām augustā aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Policijas darbinieki ir atguvuši daļu nolaupīto mantu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu