C, 29.09.2022.

FOTO ⟩ LTV: Bunkus slepkavības lietā šonedēļ aizturētais un apcietinātais esot uzņēmējs Arkādijs Judins

LTV: Bunkus slepkavības lietā šonedēļ aizturētais un apcietinātais esot uzņēmējs Arkādijs Judins
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizturētais vīrietis (no kreisās) tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kur lems par apcietinājuma piemērošanu.
Maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizturētais vīrietis (no kreisās) tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kur lems par apcietinājuma piemērošanu. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ceturtdien, 11. augustā, Rīgas pilsētas tiesa apcietināja vīrieti, kuru policija aizturēja maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā. Latvijas Televīzija (LTV) neoficiāli ziņo, ka apcietinātais ir uzņēmējs Arkādijs Judins.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 1970. gadā dzimušais Judins ir divu uzņēmumu līdzīpašnieks, taču nekādu aktīvu uzņēmējdarbību neviena no šīm kompānijām neveic.

Judins un Svetlana Smirnova ir patiesie labuma guvēji uzņēmumā "A.V.V.". Judins uzņēmuma valdē pirmo reizi minēts jau 90. gados. Uzņēmuma darbība saistīta ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanas nozari, kā arī fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumiem.

Minētā uzņēmuma prezidents laikā no 1991. līdz 1998. gadam bija savulaik Ivana Haritonova grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins, kuru šogad martā nošāva Pļavniekos. LTV ziņo, ka uzņēmumu bez Vaļagina dibinājuši arī Oļegs Smirnovs un Aleksands Kiseļs, kuri bija saistīti ar tā laika kriminālo autoritāti Haritonovu.

Uzņēmums pērn apgrozījis vien 740 eiro un strādājis ar 7449 eiro zaudējumiem. Arī iepriekšējos gados apgrozītas nelielas summas, strādāts nelieliem zaudējumiem un peļņu.

Tāpat Judins un Deniss Kuzins ir īpašnieki uzņēmumā "DNS Group", kura darbība jomas norādītas tabakas izstrādājumu vairumtirdzniecība un kravu jūras un piekrastes ūdens transports. Šim uzņēmumam gan pērn, gan gadu iepriekš vispār nav bijis apgrozījums, taču pērn strādāts ar 26 014 eiro zaudējumiem, bet vēl gadu iepriekš - ar 29 eiro zaudējumiem.

Aizdomās turētais pirmās instances tiesas lēmumu septiņu dienu laikā var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Kopumā tiesas sēde ilga aptuveni pusotru stundu. Vīrieša advokāts Āris Bočs teica, ka tiesas lēmums tiks pārsūdzēts. Plašākus komentārus viņš nesniedza.

"Protams, ja cilvēks apcietināts, ir jāpārsūdz. Viņš nepiekrīt nekam, kas, visticamāk, minēts lēmumā par apcietināšanu," norādīja advokāts.

Foto: Apcietināts Bunkus slepkavības lietā aizturētais vīrietis

Policija jau iepriekš norādījusi, ka ir gūta skaidra aina par nozieguma izdarīšanas apstākļiem un iesaistītajām personām. Turpinot kriminālprocesuālās darbības Bunkus slepkavības izmeklēšanas lietā, policija 9. augustā Rīgā aizturējusi vēl vienu personu.

Vienlaikus policija aizvien aicina arī tās personas, kuras šīs lietas izmeklēšanas saistībā nav sniegušas visu tām zināmo informāciju, vai personas, kuras var vēl ko liecināt, pieteikties pašām labprātīgi un sadarboties ar policiju, nevis gaidīt, kad kriminālpolicija pieklauvēs pie durvīm. Valsts policija garantē anonimitāti.

Jau ziņots, ka minētajā lietā apcietinājumā atrodas uzņēmēji Mihails Uļmans, Aleksandrs Babenko un vēl viens vīrietis. Maija beigās tiesa, pēc policijas ierosinājuma, trijotnei kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Valsts policija 24. maijā paziņoja, ka policijai izdevies noskaidrot faktiski visu Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam. Toreiz policijas preses paziņojumā minēts, ka aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016. gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

Uļmanam 2016. gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru uzņēmuma SIA "Rego Trade" maksātnespējas lietā. Bunkus kā "Rego Trade" maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

2021. gada vasarā tapa zināms, ka viens no iespējamajiem maksātnespējas administratora slepkavības izpildītājiem ticis apcietināts Ukrainā saistībā ar kādu citu noziegumu. Kā vēstīja Latvijas Televīzija, aizdomās turētais Ukrainā ticis aizturēts par citu noziegumu, kas nav saistīts ar Latviju, taču izmeklēšanas laikā viņš esot sācis liecināt arī saistībā ar Bunkus slepkavību.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu