Viens deputāta kandidāts izsvītrots no 14. Saeimas sarakstiem

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Toms Baltacis no politisko partiju apvienības "Apvienība Latvijai" svītrots no deputātu kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, piektdien, 12. augustā, lēmusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), vēsta informācija CVK mājaslapā.

CVK pārstāve Laura Krastiņa informēja, ka Baltacis svītrots no deputātu kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, jo uz viņu attiecas Saeimas vēlēšanu likuma noteiktais kandidēšanas ierobežojums sodītām personām.

Likums nosaka, ka Saeimas vēlēšanām nevar pieteikt par kandidātiem un Saeimā nevar ievēlēt personas, kuras ir sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemt personas, kuras ir reabilitētas vai kurām sodāmība ir dzēsta vai noņemta.

CVK lēmumu triju darbdienu laikā no tā pieņemšanas dienas var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas CVK saraksti tika nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti. Ar šodienas lēmumu uz iekļūšanu Saeimā pretendē par vienu kandidātu mazāk - 1831. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties tīmekļvietnē https://sv2022.cvk.lv.

Pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstus vairs nevar atsaukt, un grozījumus tajos drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst.7.00 līdz 20.00.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu