"Trāpīja Kremļa Ahileja papēdī." Igaunijas premjere atzinīgi vērtē vīzu neizsniegšanu Krievijas pilsoņiem

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa. Foto: Reuters/ScanPix

Arvien biežāki un skaļāki aicinājumi aizliegt Krievijas pilsoņiem izsniegt Šengenas zonas tūristu vīzas ir trāpījuši Kremļa Ahileja papēdī, pauda Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa. 

Intervijā Igaunijas radio Kallasa piektdien norādīja, ka Krievijas elites asā reakcija uz šiem aicinājumiem parāda, cik tas ir efektīvs sankciju instruments.

Igaunijas valdība ceturtdien nolēma, ka no 18. augusta aizliegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza, kā arī ierobežos vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

"Jāsaprot, ka tikai 10% Krievijas iedzīvotāju ceļo uz ārzemēm, un tieši šie cilvēki, galvenokārt no Maskavas un Sanktpēterburgas, ir tie, kuru viedoklis ir svarīgs," uzsvēra Kallasa.

Kā piemēru premjere minēja bijušā Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva personīgo uzbrukumu viņai mikroblogošanas vietnē "Twitter".

"Tas parāda, ka tas ir Ahileja papēdis. No tā viņi tiešām baidās, tāpēc tas ir efektīvi," norādīja Igaunijas premjere.

Runājot par ieceļošanas ierobežojumiem un vīzām, Kallasa pievērsa uzmanību arī nevienlīdzīgajam sloga sadalījumam.

"Eiropa ir aizliegusi gaisa satiksmi no Krievijas uz Eiropu. Tas nozīmē, ka vienīgais veids, kādā krievi var tikt uz Eiropu, ir caur trīs valstīm - Somiju, Igauniju un Latviju. Tāpēc nav īsti godīgi, ka visas citas Šengena zonas valstis izdod šīs vīzas, bet mēs trīs patiesībā iznesam visu slogu," norādīja Kallasa.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu