T, 28.09.2022.

ReTV skaidro, kā aktīvi tiek apkrāpti kokskaidu kurināmā pircēji

Apollo.lv
ReTV skaidro, kā aktīvi tiek apkrāpti kokskaidu kurināmā pircēji
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Mr_Mrs_Marcha/Shutterstock

Aktīvi ir sākuši uzdarboties krāpnieki, kas piedāvā iegādāties koksnes granulas un briketes par zemāku cenu. Krāpnieki saņem priekšapmaksu un pazūd. Šobrīd policijā ierosināti jau vismaz 10 kriminālprocesi par šādām krāpniecībām, ziņo ReTV.

Strauji pieaudzis krāpšanas gadījumu skaits, kas saistīts ar koksnes granulu vai brikešu iegādi pēc sludinājumiem interneta vietnēs. Piemēram, Rīgas reģionā pēdējā laikā reģistrēti vismaz četri gadījumi, Vidzemē - trīs, bet Zemgalē no maija līdz šim brīdim jau deviņi šādi krāpšanas gadījumi. No tiem četri - Jelgavas, trīs - Dobeles, divi - Bauskas iecirknī.

"Visos gadījumos, kas ir reģistrēti Zemgalē, krāpnieki lūdza veikt priekšapmaksu.

Un cilvēki arī samaksā, pēc tam viņi nesaņem ne pasūtīto preci, ne viņiem tiek atgriezta nauda. Būtu ļoti vēlams tajos gadījumos, kad lūdz veikt priekšapmaksu, ļoti uzmanīties un to neveikt," norāda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Šajos gadījumos ierosināti arī kriminālprocesi gan pret fiziskām personām, gan pret juridiskām - kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Piemēram, vienā gadījumā Latvijas uzņēmums, ir pasūtījis kokskaidu granulas no cita uzņēmuma Polijā - 3800 eiro apmērā, nav saņēmis nedz preci, nedz arī nauda atdota.

Ir gadījumi, kad ļaunprātīgi tiek izmantots kāda cita zināma uzņēmuma vārds, šādi ceļot tam neslavu.

"Krāpnieki ir izmantojuši reāli eksistējošu uzņēmumu, izmantojuši šī uzņēmuma rekvizītus, adresi, reģistrācijas numuru, adresi, taču rēķinā ir norādījuši nepareizu konta numuru," norāda Kalniņa.

Pamatā pircēji nepārbauda šos konta numurus un veic pārskaitījumu. Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka līdz šim gadījumi, kas saistīti ar krāpšanu par kokskaidu granulu vai brikešu iegādi, iepriekš nav reģistrēti, taču šogad saņemti jau pieci iesniegumi.

Arī Latvijas Biomasas asociācijā norāda, ka pirms darījuma veikšanas rūpīgi jāpārbauda pārdevējs, gadījumos, ja granulas netiek pirktas no sertificētiem vietējiem Latvijas ražotājiem.

"Lai izvairītos no krāpniecības, būtu pārliecināti par drošību, saņemtu kvalitatīvu preci, kā arī atbalstītu Latvijas biomasas ražotājus, aicinām izvēlēties vietējo ražotāju produkciju.

Jau pavisam drīz plānojam "LATbio" mājaslapā aktualizēt Latvijas ražotāju sarakstu, taču, ja rodas aizdomas, droši var sazināties ar mums e-pastā, kur varam palīdzēt neskaidrību gadījumā," skaidro asociācija.

Līdz šim lielākā summa, ko krāpnieki izkrāpuši pēc šādām pārdošanas shēmām Zemgales reģionā, ir 6045 eiro. Vainīgos pagaidām vēl nav izdevies notvert. Jāatzīmē, ka šāda veida krāpšana lielā apmērā var tik sodīta arī ar reālu brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem cietumā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu