VIDEO ⟩ Mazais ērglis Otto devies savā pirmajā lidojumā

LETA
Mazais ērglis Otto devies savā pirmajā lidojumā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Sasniedzot 60 dienu vecumu, savu pirmo lidojumu uzsācis mazais ērglis Otto, kura ikdienai Lielās salas ligzdā var sekot līdzi tiešraidē, liecina AS "Latvijas valsts meži" (LVM) publiskotā informācija.

Otto savu pirmo lidojumu uzsāka 5.augustā. Pēc trīs dienu prombūtnes ērglis savu ligzdu apciemoja atkal 7.augustā, kur tas tika pabarots ar strupastēm.

Ornitologs, LVM vecākais vides eksperts Uģis Bergmanis skaidro, ka strupastes un vardes ir nozīmīgākie mazo ērgļu barības dzīvnieki, kuru pietiekams daudzums nosaka arī to ligzdošanas sekmes.

"Jaunie mazie ērgļi arī pēc izlidošanas no ligzdām, līdz pat septembra vidum, bieži uzturas ligzdās un tiek tur baroti. Tāpēc pašlaik ir labs laiks mazo ērgļu vērošanai tiešraidē," norāda Bergmanis.

Septembra pirmās dekādes beigās mazie ērgļi uzsāk migrāciju uz ziemošanas vietām Āfrikā, uz dienvidiem no Ekvatora.

Video novērošana pie mazo ērgļu ligzdām ir nozīmīgs projekts šīs sugas barošanās izpētē. Viens no pētījumiem, kas tapis no tiešraidēs iegūtajiem datiem, publicēts starptautiskajā ornitoloģisko pētījumu žurnālā "Bird Study".

Ornitologu Bergmaņa un Aināra Auniņa veiktajā pētījumā secināts, ka nozīmīgākais barošanās avots mazajiem ērgļiem ir mazie grauzēji (43,36%) un abinieki (44,81%). Barību gādā gan tēviņi, gan mātītes, tomēr, kā liecina pētījuma dati, vairāk barības - 66% - ligzdā nogādā tēviņi.

Galvenokārt ēdiens tiek nests no trešās līdz septītajai stundai pēc saullēkta. Pēc mazo putnu izšķilšanās, kad barības sagāde ir jo īpaši svarīga, vidēji dienā tiek sagādātas gandrīz septiņas barības vienības.

Mazā ērgļa ikdienai Lielās salas ligzdā var sekot līdzi LVM nodrošinātajā tiešraidē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu