C, 29.09.2022.

Latvijas skolēni Starptautiskajā informātikas olimpiādē iegūst divas bronzas medaļas

LETA
Latvijas skolēni Starptautiskajā informātikas olimpiādē iegūst divas bronzas medaļas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Rawpixel.com/ Shutterstock

Šogad Starptautiskajā informātikas olimpiādē, kura norisinājās Indonēzijā no 7. līdz 15. augustam, Latviju pārstāvēja četri skolēni - no tiem divas bronzas medaļas izcīnīja Ansis Gustavs Andersons no Druvas vidusskolas un Matīss Kristiņš no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, vēsta Valsts izglītības satura centrs.

Savukārt atzinības par dalību saņēma Valters Kalniņš no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Krišjānis Petručeņa no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas.

Pēc divu gadu olimpiādes norises tiešsaistē, šogad Starptautiskajā informātikas olimpiādē lielākā daļa valstu piedalījās klātienē Jogjakartā, Indonēzijā, bet daļa - attālināti.

Olimpiādē piedalījās 349 dalībnieki no 88 valstīm, un tika pasniegtas 30 zelta, 58 sudraba, 88 bronzas medaļas un 36 atzinības raksti. Sacensības norisinājās divas dienas, katram dalībniekam sacenšoties individuāli, piecu stundu laikā risinot trīs algoritmiskas problēmas.

Papildus olimpiādes norisei dalībnieki varēja iepazīties ar organizētājvalsts kultūru, dodoties vairākās ekskursijās, kā arī iepazīt citu valstu dalībniekus, piedaloties diskusijās un aktivitātēs. Tika rīkotas arī dažādas izzinošas lekcijas, lai īstenotu Starptautiskās informātikas olimpiādes mērķus - iedrošināt, izaicināt un atpazīt vidusskolēnu talantu informātikas jomā, veicināt draudzīgu kontaktu starp datorzinātniekiem un informātikas pedagogiem starptautiski, kā arī veicināt šīs olimpiādes atpazīstamību un izaugsmi.

"Šāds olimpiādes formāts uzlika papildu slodzi organizētājiem, bet pandēmijas apstākļos šāda sacensību organizēšana tika atzīta par vienīgo īstenojamo. Pirmo reizi olimpiādē tika pasniegti arī atzinības raksti, ko dalībnieki varēja iegūt, ja parādīja medaļai atbilstošu sniegumu vienā no sacensību dienām - todien bija labāks par pusi no dalībnieku skaita," norāda Latvijas komandas vadītājs un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu