T, 28.09.2022.

Ignorējot neveiksmes Ukrainā, Putins publiski lepojas ar Krievijas ieroču eksportu

Apollo.lv
Ignorējot neveiksmes Ukrainā, Putins publiski lepojas ar Krievijas ieroču eksportu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Kara noziedznieks Vladimirs Putins forumā "Armija-2022".
Kara noziedznieks Vladimirs Putins forumā "Armija-2022". Foto: AP/Scanpix

Pēc gandrīz sešiem kara mēnešiem Ukrainā, kurā Krievijas armijas sniegums ir sliktāks, nekā gaidīts, kara noziedznieks Vladimirs Putins pirmdien, 15. augustā, paziņoja, ka Krievija ir gatava pārdot kvalitatīvus ieročus sabiedrotajiem visā pasaulē un sadarboties militāro tehnoloģiju izstrādē, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

Tā kā Krievijas karaspēks ir atvairīts no divām lielākajām Ukrainas pilsētām un, tērējot daudz resursu, lēni virzās uz priekšu Ukrainas austrumu provincēs, karš līdz šim ir izrādījies nepārliecinošs Krievijas ieroču rūpniecības izrādes ziņā.

Taču Putins, uzstājoties forumā "Armija-2022", uzsvēra, ka Krievijas militārā tehnikas izstrāde ir kvalitatīva un "daudzus gadus priekšā konkurentiem".

Krievija augstu vērtē savas ciešās saites ar Latīņameriku, Āziju un Āfriku un ir gatava apgādāt sabiedrotos šajās valstīs ar visu ieroču klāstu, sākot no kājnieku ieročiem līdz bruņutehnikai, artilērijai, kaujas lidmašīnām un droniem. "Gandrīz visi tie ir vairāk nekā vienu reizi izmantoti reālās kaujas operācijās," viņš uzsvēra.

Viņš sacīja, ka Krievijas piedāvājumā ir iekļauti augstas precizitātes ieroči un tehnnika. "Daudzi no tiem ir gadiem vai varbūt pat desmitgadēm priekšā saviem ārvalstu analogiem, kā arī taktisko un tehnisko parametru ziņā tie ir ievērojami pārāki par tiem," apgalvoja Putins.

Krievija ieņem otro vietu aiz Amerikas Savienotajām Valstīm, pārdodot ieročus aptuveni 15 miljardu eiro apmērā gadā, kas ir gandrīz piektā daļa no pasaules eksporta tirgus. Saskaņā ar Stokholmas Starptautiskā miera pētniecības institūta datiem no 2017. līdz 2021. gadam 73% no šīs militārās tehnikas ir paredzēti tikai četrām valstīm - Indijai, Ķīnai, Ēģiptei un Alžīrijai.

Rietumu militārie analītiķi sacīja, ka Krievijas karš pret teritoriāli daudz mazāku pretinieku - Ukrainu - varētu mazināt Putina pārdošanas apmērus.

"Sagraujoties ekonomiskajām attiecībām ar Rietumiem, Krievija ir vēl vairāk atkarīga no ieroču tirdzniecības nekā agrāk, tāpēc nav pārsteigums, ka Putins tik ļoti vēlas tos reklamēt pēc iespējas vairāk klientiem ārpus Rietumiem," sacīja Londonas Karaliskās koledžas Kara studiju nodaļas vecākā pasniedzēja Rūta Deijermonda.

"Lielā problēma ir tā, ka Krievijas karš pret Ukrainu ir bijusi katastrofa Krievijas militārajai uzticamībai - tās sniegums ir bijusi ļoti slikta reklāma tās ieročiem," norādīja Deijermonda.

Jautāts, kuras Krievijas ieroču sistēmas Ukrainā darbojušās vissliktāk, atvaļinātais ASV ģenerālis Bens Hodžess citēja ASV aizsardzības amatpersonu vērtējumus, ka Krievijai dažām tās precīzi vadāmajām raķetēm bija pat 60% neveiksmju līmenis.

"Rietumu sankcijas, kas noteiktas pret Krieviju, arī radīja šaubas par tās spēju sagādāt komponentus un nodrošināt tās pārdoto ieroču apkopi," piebilda Hodžess.

"Kā potenciālais pircējs es būtu ļoti nobažījies par aprīkojuma kvalitāti un Krievijas Federācijas rūpniecības spēju to uzturēt," viņš teica.

Ukraina ir efektīvi izmantojusi ASV piegādātos ieročus, jo īpaši augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu "HIMARS", un Krievija ir saņēmusi vairākus nopietnus triecienus. To skaitā pagājušajā nedēļā Krievijas anektētajā Krimas pussalā notikušie sprādzieni gaisa spēku bāzē, kas saskaņā ar satelītattēliem iznīcināja vismaz astoņas lidmašīnas.

Tomēr Putins apgalvoja, ka Krievijas spēki un tās pilnvarotās personas Donbasa reģionā Ukrainas austrumos ir uzdevumu augstumos. "Soli pa solim viņi atbrīvo Donbasa zemi," viņš apgalvoja.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu