Mācībās pieaugušajiem šobrīd lielākā interese par aprūpētāja profesiju

LETA
Mācībās pieaugušajiem šobrīd lielākā interese par aprūpētāja profesiju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Monkey Business Images/ Shutterstock

Mācību pieaugušajiem 8. pieteikšanās kārtā līdz šim lielākais pieteikumu skaits saņemts izglītības programmās, kas piedāvā apgūt aprūpētāja, māsas palīga un komercdarbinieka profesijas, vēsta Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Iesniedzot pieteikumus mācībām, 54% gadījumu nodarbinātie norādījuši, ka viņu lielākā motivācija apgūt jaunas prasmes ir vēlēšanās palielināt iespējas mainīt darbavietu vai profesiju.

Uz šo brīdi saņemti 783 pieteikumi, no tiem 46% iesnieguši iedzīvotāji ar zemu izglītības līmeni. Nodarbinātie visbiežāk izvēlas apgūt māszinību, komerczinību, sociālā aprūpētāja programmas, tāpat ir interese apgūt digitālās prasmes pamatlīmenim un elektroniku.

Aptaujājot par motivāciju pieteikties mācībām, VIAA noskaidrojusi, ka 54% gadījumu tā ir vēlēšanās palielināt iespējas mainīt darbavietu vai profesiju. Kā nākamās populārākās atbildes seko iespēja iegūt izglītības apliecību vai sertifikātu (32%) un iespēja uzlabot karjeras iespējas esošajā darbavietā (31%).

Pieteikties mācībām iespējams līdz 31.augustam interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

"Šoreiz izglītības programmu piedāvājums ir veidots, balstoties uz darba tirgus pieprasījumu un nepieciešamību stiprināt kompetences tieši nodarbināto ar zemu izglītības līmeni vidū. Ekonomiskā situācija ir mainīga, tāpēc šī ir vērtīga iespēja iegūt profesiju vai uzlabot savas prasmes. Tāpat jāuzsver, ka iespēja apgūt profesionālās tālākizglītības programmas, kuru noslēgumā var saņemt kvalifikācijas apliecību un iegūt profesiju, projektā tiek piedāvāta pēdējo reizi. Kopumā izglītības programmu apguve ir iespēja nodarbinātajiem no mazāk aizsargātām grupām paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū, atrast, saglabāt darbu un, iespējams, pakāpties par vienu soli augstāk savā profesionālajā karjerā," uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta direktore Elīna Purmale - Baumane.

Piesakoties mācībām 8. kārtā, ir iespējams izvēlēties kādu no 43 izglītības programmām izglītības iestādēs visā Latvijā. Izglītības programmās var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri. Īpaši aicināti pieteikties sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni.

ESF fondu projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" jeb Mācību pieaugušajiem finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Seko mums arī Instagram un TikTok – uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu