S, 25.03.2023.

VID aiztur kokaīna kontrabandistu un izplatītāju grupējumu

LETA
VID aiztur kokaīna kontrabandistu un izplatītāju grupējumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kokaīns. Ilustratīvs attēls.
Kokaīns. Ilustratīvs attēls. Foto: Stanislavskyi/Shutterstock

Jūnijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki, sadarbojoties ar ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm, aizturēja sešu personu grupējumu, kas nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu un izplatīšanu, informēja VID pārstāvji.

No nelikumīgas aprites Latvijas teritorijā izņemti vairāk nekā 1,2 kilogrami un ārvalstīs - vairāk nekā 1,8 kilogrami kokaīna.

2022. gada maijā tika saņemta informācija, ka organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki, šķērsojot Latvijas robežu, iespējams, gatavojas ievest Latvijā narkotiskās vielas lielā apjomā. Pārbaudot saņemto informāciju, muitas kontrolei tika novirzīta automašīna, kurā atradās 1976. gadā dzimis Latvijas pilsonis, par kuru radās aizdomas, ka persona savā ķermenī varētu pārvadāt aizliegtās vielas.

Personu nogādāja medicīnas iestādē, kur tika noskaidrots, ka tās ķermenī atrodas norītas 43 polimēra materiāla kapsulas, kurās atradās narkotiskā viela kokaīns - kopumā 235 grami. Par konstatēto faktu tika sākts kriminālprocess, un personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Turpinot izmeklēšanas darbības, 2022. gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki kriminālprocesa ietvaros Rīgā un Rīgas reģionā veica vairākas kratīšanas. To laikā aizturēja piecas personas un no nelikumīgas aprites izņēma lielu daudzumu kokaīna, kas bija safasēts īpašās kapsulās, kuras personas bija pārvietojušas pāri Eiropas valstu robežām, tās norijot.

Kratīšanu laikā kopumā tika izņemti vairāk nekā 1,2 kilogrami kokaīna, 29 650 eiro skaidrā naudā, digitālie svari, personu apliecinoši dokumenti, piecas vieglās automašīnas, kā arī mobilie telefoni un datori. Kriminālprocesa ietvaros izņemtajiem transportlīdzekļiem un skaidrajai naudai uzlikti aresti.

Tiesa trim personām, tai skaitā organizētās noziedzīgās grupas organizatoram - 1995. gadā dzimušai personai, piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu, savukārt pārējās personas ir atzītas par aizdomās turētajām un tām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētajiem, kas nodarbojās ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas (Franču Gviānas) uz Latviju un citām Eiropas Savienības valstīm, bijis noteikts lomu sadalījums.

Šim nolūkam tika vervēti Latvijas pilsoņi, kuru uzdevums bija, norijot narkotisko vielu kapsulas, tās nogādāt no Franču Gviānas uz Franciju, Latviju un citām Eiropas valstīm. Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190.1 panta trešās daļas, 195. panta trešās daļas, 253. panta otrās daļas, 253.1 panta trešās daļas un 281. panta otrās daļas.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu