C, 29.09.2022.

FOTO ⟩ PSRS pieminekļa - tanka pārvietošana Narvā: aizturētas astoņas personas

PSRS pieminekļa - tanka pārvietošana Narvā: aizturētas astoņas personas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Igaunijas policija aizturējusi astoņus cilvēkus, kuri padomju laika pieminekļa - tanka "T-34" pārvietošanas laikā aicinājuši citus vardarbīgi pretoties valdības lēmuma izpildei, otrdien paziņoja Narvas policijas iecirkņa vadītājs Indreks Pivi.

Viņš informēja, ka policija aizturējusi aktīvistus, lai novērstu iespējamās masu nekārtības. Aizturētie atrodas policijas iecirknī.

Septiņi no aizturētajiem ir vietējie iedzīvotāji, kuri jau iepriekš bijuši policijas redzeslokā par dažādiem aicinājumiem un pārkāpumiem. Viņi ne tikai izmantojuši aizliegtu kara simboliku, bet arī pieminekļa pārvietošanas laikā aicināja citus vardarbīgi pretoties pieminekļa pārvietošanai.

Viens vietējais iedzīvotājs aizturēts otrdien no rīta pie tanka, kad viņš uzvedies provokatīvi un neadekvāti.

Jau vēstīts, ka ar valdības lēmumu otrdien sākta padomju laika pieminekļu demontāža un pārvietošana Narvā un tās apkaimē.

Valdība, kas lēmumu padomju pieminekļu demontāžu sākt Narvas apkaimē pamatoja ar to, ka tur ir vislielākās situācijas saspīlējuma iespējas.

Tanks "T-34" otrdien četru stundu laikā tika demontēts no platformas Narvā un pēc tam pārvietots uz Igaunijas Kara muzeju Tallinas pievārtē esošajā Vīmsi, kur apskatei tiks izlikts jau šajā nedēļas nogalē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu