T, 29.11.2023.

Kaujas drona "Bayraktar" iegādei Ukrainai diennakts laikā Latvijā ziedots vairāk nekā ceturtdaļmiljons eiro

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Kaujas bezpilota drona "Bayraktar".
Kaujas bezpilota drona "Bayraktar". Foto: twintyre/Shutterstock

Latvijā pirmajā akcijas dienā kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai ziedoti vairāk nekā 250 000 eiro, vēsta informācija portālā "Ziedot.lv". Mērķim nepieciešami pieci miljoni eiro.

Ziedojumu vākšana tika sākta 16. augusta rītā. Kopš ziedojumu vākšanas sākuma līdzekļus kaujas drona iegādei atvēlējuši gandrīz 8000 ziedotāju.

Kā liecina "Ziedot.lv" pieejamais ziedotāju saraksts, virkne ziedotāju izvēlas kā savu vārdu norādīt Latvijā darbojošos krievvalodīgos politiķus, piemēram, Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) sarakstos minēta vairāk nekā 10 reizes. Sociālajos medijos iedzīvotāji ironizē par šādu personvārdu parādīšanos ziedotāju rindās.

Viens no ziedojumu vākšanas iniciatoriem mūziķis Ralfs Eilands otrdien internetā bija dalījies ar video, kurā norāda, ka ar ziedojumu "Latvijas bairaktaram" ir iespēja arī Latvijas iedzīvotājiem parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā, kā arī ar ukraiņu rokām "nodot sveicienus krievu okupantiem".

Kā norādīts iniciatīvas aprakstā mājaslapā "Ziedot.lv", "Bayraktar TB2" ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts jeb drons. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

Kopumā "Latvijas bairaktaram" ir jāsavāc pieci miljoni eiro.

Arī Aizsardzības ministrija aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā bezpilota lidaparāta "Bayraktar" iegādei.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) paudis viedokli, ka iedzīvotāju iniciatīva par Turcijā ražotā, augstas efektivitātes bezpilota lidaparāta "Bayraktar" iegādi Ukrainas vajadzībām būtu "vēl viens spēcīgs apliecinājums tam, ka Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu, lai sekmētu tās aizsardzības spējas cīņā pret Krieviju".

"No ministrijas puses sniegsim organizatorisko atbalstu, kopā ar "Ziedot.lv" koordinējot bezpilota lidaparāta iegādi un nodošanu Ukrainas armijai," piebildis Pabriks.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu