O, 21.03.2023.

Andrejostā izcēlies konflikts saistībā ar Krieviju slavinošiem izteicieniem. VP sākusi dienesta pārbaudi

LETA
Andrejostā izcēlies konflikts saistībā ar Krieviju slavinošiem izteicieniem. VP sākusi dienesta pārbaudi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Policija. Ilustratīvs foto
Policija. Ilustratīvs foto Foto: LETA

Andrejostā noticis konflikts saistībā ar Krieviju slavinošiem izteicieniem, cietušais ar miesas bojājumiem nonācis slimnīcā. Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības nodaļā sākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai VP amatpersonas reaģējušas atbilstoši situācijai un konkrētajā brīdī esošai informācijai, liecina VP ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".

Kāda naktī uz 14. augustu notikuša konflikta aculieciniece raksta, ka konflikts esot sācies saistībā ar Krieviju slavinošiem izteicieniem un pēc tā cietušais nonācis slimnīcā ar miesas bojājumiem, kuri nodarīti, iespējams, pēc sitiena ar kasteti.

Aculieciniece ziņo, ka jau 14. augusta vakarā ticis uzrakstīts iesniegums VP Sarkandaugavas iecirknī, kas ir atbildīgais par Andrejsalas apkārtni, par "miesas bojājumu iegūšanu vardarbīgā veidā". Cietušais guvis žokļa lūzumu, divus izsistus zobus, pārsistu lūpu un smadzeņu satricinājumu.

Iesniegums esot pieņemts, tomēr VP darbinieks izteicis komentāru, ka tajā vietā kameru neesot, tāpēc cerības esot mazas. Savukārt pēc aptuveni 13 stundām pienācis VP lēmums par atteikšanos sākt kriminālprocesu, "jo cietušais, iespējams, pats esot nokritis" un notikumā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums.

Tikmēr aculieciniece informē, ka videonovēršanas kameru ieraksti konkrētajā vietā esot pieejami un ar tiem varot iepazīties.

VP atbildes ierakstā skaidro, ka jau šobrīd, balstoties uz jauniegūto informāciju par notikušo, VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 126. panta pirmās daļas par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Izmeklēšanas laikā tiks skaidroti precīzi notikušā apstākļi.

VP aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot VP par situācijām, kurās radušās šaubas par VP amatpersonu iespējamu neprofesionālu rīcību vai pieņemto lēmumu pamatotību, lai VP varētu novērst nepilnības, ja tādas tiek konstatētas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu