Konstatēta ģimenes attiecību pastāvēšana vēl vienam viendzimuma pārim

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Angyalosi Beata/Shutterstock

Vēl viens Administratīvās rajona tiesas spriedums, kurā tiesa konstatējusi ģimenes attiecību pastāvēšanu viendzimuma pārī, ir stājies spēkā.

Ģimenes ārsts un infekciju slimību epidemiologs Antons Mozaļevskis sociālajā tīklā publicējis daļu no Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namu pieņemtā sprieduma, ar kuru apmierināta viņa un partnera pieteikums.

Tiesa konstatējusi publiski tiesisko attiecību pastāvēšanu un atzinusi, ka starp Mozaļevski un otru vīrieti pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110. panta izpratnē.

Minētā Satversmes norma paredz, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības.

Tiesa spriedumā secinājusi, ka Latvijā nav izveidots tāds tiesiskais regulējums, kas noteiktu viena dzimuma pāra ģimenes attiecību tiesisko ietvaru, tostarp šādu attiecību dalībnieku personiskās un mantiskās attiecības. Līdz ar to var secināt, ka valsts nav izpildījusi no Satversmes 110. panta un cilvēka cieņas principa izrietošo pozitīvo pienākumu nodrošināt juridisko aizsardzību. Arī šī sprieduma gatavošanas brīdī valsts joprojām savu pienākumu nav izpildījusi.

Atbildētāja šajā lietā ir Latvijas valsts un tās pusē pieaicināta iestāde ir Ministru kabinets.

No Tiesu informācijas sistēmā pieejamās informācijas izriet, ka līdz šim Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā pieņemti četri spriedumi, ar kuriem konstatēta ģimenes tiesisko attiecību pastāvēšana starp viendzimumu pāriem.

Kā ziņots, Saeimā Civilās savienības likumprojektu līdz šim nav izdevies pieņemt kvoruma trūkuma dēļ, balsojumā piedaloties mazāk nekā 50 no kopumā 100 parlamenta deputātiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu