Mūze un Palameika sasniedz Eiropas čempionāta finālu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Līna Mūze
Līna Mūze Foto: https://www.facebook.com/VieglatletikaLV/

Latvijas šķēpmetējas Madara Palameika un Līna Mūze ceturtdien sasniedza Minhenē notiekošā Eiropas čempionāta finālu.

Lai iekļūtu sestdien gaidāmajā finālā, bija jāizpilda kvalifikācijas norma, kas ir 61 metrs, vai arī jāiekļūst labāko 12 šķēpmetēju skaitā. Palameika kvalifikācijā uzrādīja ceturto rezultātu, bet Mūze - desmito.

Palameika savā pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 54,18 metru tālumā, bet otrajā ar 60,56 metru tālu raidījumu sasniedza savu sezonas labāko rezultātu un varēja cerīgi raudzīties fināla virzienā, jo kopumā kvalifikācijā šķēpmetējas nerādīja augstvērtīgu sniegumu. Trešajā piegājienā Palameika šķēpu raidīja 57,96 metru tālumā.

Kvalifikācijas B grupā Palameika piekāpās tikai pasaules rekordistei Barborai Špotakovai no Čehijas, kura pēc otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 60,75 metriem trešo metienu neizpildīja.

Mūze pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 56,60 metrus tālu, otrajā - par septiņiem centimetriem tālāk, bet trešajā - 57,69 metrus, kas deva piekto vietu A kvalifikācijas grupā. Abu grupu summā Mūze ieņēma desmito vietu un ar to bija gana fināla sasniegšanai.

Labāko rezultātu A grupā sasniedza Liveta Jasjūnaite no Lietuvas - 61,85 metri.

Fināla sasniegšanai pietika ar 57,40 metru tālu metienu un kā pēdējā ar rezultātu sestdienas mačiem kvalificējās ungāriete Rēka Silāģi.

Pirms mēneša Mūze ar 61,26 metru tālu raidījumu izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā un sasniedza labāko rezultātu no Eiropas šķēpmetējām, kamēr Palameika ar 58,61 metru tālu metienu palika 13.pozīcijā jeb pirmā aiz kvalifikācijas barjeras.

Mūzes sezonas labākais rezultāts ir maija vidū Vācijā sasniegtie 62,88 metri, kas šī gada Eiropas labāko šķēpmetēju sarakstā dod septīto vietu, kamēr Palameika ar pasaules čempionātā sasniegto rezultātu ir 25.pozīcijā. Maija vidū savu sezonas labāko rezultātu sasniedza arī Anete Kociņa, kura Ineses Jaunzemes un Jāņa Lūša piemiņas sacensībās Jelgavā šķēpu raidīja 60,73 metru tālumā, kas šosezon Eiropā dod 16.vietu, taču viņa kontinenta meistarsacīkstēs nestartē.

Mūze piedalās savā piektajā Eiropas čempionātā, bet vislabāko rezultātu smilteniete sasniedza savās pirmajās meistarsacīkstēs pirms desmit gadiem, kad ar 55,60 metru tālu metienu finālā bija desmitā.

Palaimeikai šis ir sestais čempionāts un iepriekšējos piecos viņa allaž sasniegusi finālu. 2014.gadā Cīrihē viņa ar 62,04 metru tālu raidījumu izcīnīja ceturto vietu.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāv Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs šķēpa mešanā, Gunta Vaičule 400 metru sprintā, Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā un Raivo Saulgriezis 20 kilometru soļošanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu