Latvijas volejbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā uzvar Austriju

Latvijas vīriešu volejbola izlase ar Austrijas izlasi aizvada 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli Jelgavas Olimpiskajā centrā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Svētdien, 21. augustā, Jelgavā Latvijas vīriešu volejbola izlase uzvarēja pēdējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas maču piecu setu cīņā.

Latvija ar 3-2 (23:25, 21:25, 25:20, 26:24, 15:12) bija pārāka pār Austriju.

Latvijas izlasē spēli uzsāka Romāns Saušs, Hermans Egleskalns, Deniss Petrovs, Gustavs Freimanis, Atvars Ozoliņš, Vladislavs Blumbergs un "libero" Kaspars Kronbergs. Spēles gaitā laukumā devās arī Renārs Jansons, Edvīns Skrūders, Kristaps Šmits.

Pirmajos divos setos austrieši izvirzījās vadībā jau sākumā, bet trešajā latvieši iesāka ar 3:0, taču pēc Mihaela Červiņska uzbrukuma jau ar 5:3 vadībā bija austrieši. Vienlīdzīgā spēlē Latvijas volejbolistiem izdevās izvirzīties vadībā vien seta izskaņā (21:17), saglabājot pārsvaru līdz Egleskalna gūtajam izšķirošajam punktam.

Ceturtajā setā Latvija pārņēma vadību, kad rezultāts bija 6:5, un laukuma saimniekiem izdevās nosargāt nelielo pārsvaru līdz seta izskaņai, kad seta noslēdzošo punktu atkal guva Egleskalns.

Arī piektajā setā līdz rezultātam 9:9 ritēja līdzīga cīņa, taču austrieši bija vairāk noguruši un pieļāva trīs kļūdas uzbrukumā, kas ļāva izcīnīt Latvijai uzvaru noslēdzošajā setā.

Hermans sakrāja 24 punktus, divus gūstot ar bloku. Pa 11 punktiem tika uzreiz četriem mājiniekiem - Šmitam, Ozoliņam, Blumbergam un Freimanim, kuram padevās seši bloki.

B grupā pirmo vietu ar 11 punktiem četrās spēlēs ieņēma Somija, pieci punkti četrās cīņās ir Latvijai un divi punkti četros dueļos - Austrijai.

Iepriekšējās grupas spēlēs Latvija viesos ar 3-1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:23) uzvarēja Austriju, kā arī mājās ar 1-3 (17:25, 19:25, 25:20, 22:25) un izbraukumā ar 0-3 (18:25, 17:25, 15:25) zaudēja Somijai.

Austrieši pēc zaudējuma Latvijai divreiz piekāpās arī Somijai, taču spēja izcīnīt punktu - 1-3 (21:25, 25:23, 16:25, 17:25) viesos un 2-3 (20:25, 25:23, 25:21, 23:25, 13:15) savā laukumā.

Lai iekļūtu finālturnīrā, savā grupā bija jāizcīna pirmā vieta vai jābūt starp piecām labākajām otrajām vietām, taču ar izcīnītiem vien pieciem punktiem Latvijas valstsvienībai nepietika, lai būtu starp labākajām vienībām, kuras grupā ieņēma otro vietu, un kvalificētos Eiropas meistarsacīkstēm.

Latvijas izlase vasaras sākumā Eiropas Zelta līgas grupu turnīrā piedzīvoja sešus zaudējumus, grupā aiz Čehijas, Igaunijas un Beļģijas ierindojoties pēdējā vietā. Sagatavošanās periodā Rīgā Latvija ar 0-3 zaudēja Uģa Krastiņa vadītajai Ukrainai un ar 3-1 un 3-0 pieveica Norvēģiju.

Tikmēr austrieši Eiropas līgā nespēlēja.

Pēdējoreiz komandas pirms kvalifikācijas turnīra tikās 2018. gada Eiropas Sudraba līgas grupu turnīrā, kad Latvija viesos bija pārāka ar 3-2, bet savā laukumā - ar 3-1.

Latvijas vīriešu volejbola izlases sastāvs:

cēlāji - Edvīns Skrūders, Deniss Petrovs;

diagonāles spēlētāji - Hermans Egleskalns, Kristers Dardzāns, Renārs Pauls Jansons;

otrā tempa uzbrucēji - Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Jānis Medenis;