VIDEO ⟩ Uz Serebreņņikova filmas pirmizrādi ieradās arī draudzenes Pugačova un Vaikule

Uz Serebreņņikova filmas pirmizrādi ieradās arī draudzenes Pugačova un Vaikule
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Nedēļas nogalē kinoteātrī "Splendid Palace" norisinājās īpašs kinofestivāla "Baltijas pērle" notikums - kinorežisora ​​Kirila Serebreņņikova filmas "Čaikovska sieva" pirmizrāde, ko iemūžināja RUS TVNET. 

Kirila Serebreņņikova jaunākā filma "Čaikovska sieva" nule startējusi arī Kannu kinofestivāla galvenajā konkursā. Kritiķi vienbalsīgi atzīmēja, ka "Čaikovska sieva" ir kinorežisora ​​nobriedušākā un jutekliskākā filma. Atmosfēriska, grezni montēta, kaislīga un iespaidīga dramaturģija aizrauj skatītājus un notur emocionālā spriedzē līdz pat beigu titriem.

Kinoteātra "Splendid Palace" mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa sacīja: "Kinoteātris pašlaik tiešām atdzimst. Publika nāk. Publika ir pārvarējusi sevī to nedrošību būt līdzās zālē ar 500 citiem cilvēkiem."

Viņa atzina, ka Marina Ļipčenko ar savu festivālu "Baltijas pērle" jau ir pieradinājusi Latvijas skatītājus pie konkurētspējīga kino, tostarp krievu valodā. Kirils Serebreņņikovs Latvijā pazīstams jau sen: "Var redzēt, cik daudzveidīga šeit ir publika. Domāju, ka Marina Ļipčenko ar savu festivālu "Baltijas pērle" daudzus Latvijas skatītājus, arī latviešu valodā runājošos, pieradinājusi izvēlēties apmeklēt arī šo festivālu."

"Un latviešu publika Serebreņņikovu tiešām iepazina ātrāk, pat tiešāk nekā krievvalodīgā publika, jo Serebreņņikovs jau bija iestudējis vairākas lugas Latvijas Nacionālajā teātrī," stāstīja Āboliņa.

Pasākuma viesu vidū bija daudzi Latvijā pazīstami cilvēki, tostarp influenceri, politiķi un uzņēmēji. Pirmizrādi apmeklēja arī Alla Pugačova un Laima Vaikule.

"Nē, es negaidīju, ka ieradīsies Alla Pugačova," uzsvēra Āboliņa.

"Ja es būtu Alla Pugačova, kas, protams, neesmu, un tiktu rādīta viena no izcilāko krievu režisoru filmām, es arī gribētu nākt. Es viņu saprotu. Šeit ir arī Laima Vaikule un citi Latvijā pazīstami cilvēki, piemēram, Elita Gavele, kura ir Latvijas Ārlietu ministrijas īpašā vēstniece diasporas jautājumos. Viņa savulaik strādājusi arī par vēstnieci Krievijā," viņa sacīja.

Kirils Serebreņņikovs visus ieņēmumus pārskaitīs uz palīdzības fondu bēgļiem no Ukrainas.

Video: Serebreņņikovs filmas "Čaikovska sieva" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace"

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu