NBS komandieris: Nekad nevaram Krieviju novērtēt pārāk zemu (1)

LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Neskatoties uz dažādiem zaudējumiem pusgada garumā karā pret Ukrainu, Krievija mācās un tai vēl nav izbeigušies resursi, aģentūrai LETA atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

NBS komandieris: Neskatoties uz zaudējumiem pusgada garumā, Krievija mācās un tai vēl nav izbeigušies resursi

Patlaban karadarbībā ir iestājusies situācija, kad frontes līnija nevirzās ne uz vienu, ne otru pusi. "Varam nonivelēt un teikt, ka karadarbībā iestājusies stagnācija. Ja skatās no pozitīvās puses, tad arī šādas stagnācijas rašanās liecina par to, ka pusei, kas aizsargājas, ir milzīgi panākumi, jo viņi ir apstādinājuši agresijas tālāku izplešanos," norādīja NBS komandieris.

Kalniņa skatījumā, tas dod lielas cerības, ja ukraiņi izturēs šo spiedienu, tad ir diezgan liela pārliecība, ka viņiem būs arī operacionālie un stratēģiskie panākumi.

Lai arī daudzi cer uz rietumvalstu ieroču piegādēm Ukrainas uzvaras kaldināšanā, Klaniņš uzskata, ka tikai lielākas ieroču piegādes nebūs pietiekams apstāklis, lai sasniegtu stratēģiskos panākumus. Te vienlaikus ir jābūt soļiem, kas skar pret Krieviju vērstas sankcijas un cik gudri un ar kādu radošumu Ukrainas militārā vadība un karavīri darbosies kaujas laukā. Tāpat ir daudzi citi sīki faktori, kas ietekmē rezultātu sasniegšanu.

Vaicāts, vai pusgada laikā mīts par neuzvaramo Krievijas armiju ir sagruvis, NBS komandieris atbildēja, ka vienmēr pieturējies pie principa, ka varbūtējo ienaidnieku nekad nedrīkst novērtēt par zemu. Nav noliedzams, ka dažādās karadarbības fāzēs krieviem ir milzīgi zaudējumi, bet tajā pašā laikā nevar ignorēt, ka krievi mācās un kopē ukraiņu darbības.

"Teikt, ka Krievijai izbeigušies resursi, nevaram. Viņiem resursi ir milzīgi un te nevar būt runas, ka nu viņi iztukšos 70 gadus glabātos munīcijas krājumus un viss beigsies. Viņiem militārā rūpniecība nav apstājusies. Turklāt no otras puses, zaudējot militāro vadību, jaunā virsniecība aug un viņi caur šo karadarbību varbūt izaudzēs jaunus un spējīgākus komandierus," lēsa Kalniņš.

Ņemot vērā minēto, NBS komandieris aicina būt piesardzīgiem un visus intensīvi strādāt pie tā, lai Latvijas un NATO bloka aizsardzība tiktu intensīvi attīstīta un mēs mācītos no Ukrainā redzamās karadarbības un taktikas.

Vēsture liecina, ka bruņotos konfliktos ir iespējami krasi pagriezieni, tomēr Kalniņš atsaucās uz militāro analītiķu pausto, ka "rīt karadarbība vēl nebeigsies".

Kā ziņots, 24.augustā aprit pusgads kopš Krievijas armijas atklātas iebrukšanas Ukrainā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu