Okupācijas laika pieminekļa obeliska iegāšana dīķī nav nogalinājusi tur mītošās zivis

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Valsts policijas drona foto ar obeliska krišanu Pārdaugavā
Valsts policijas drona foto ar obeliska krišanu Pārdaugavā Foto: Valsts policija

Pārdaugavā Padomju armijas karavīru pieminekļa obeliska iegāšana dīķī nav nogalinājusi tur mītošās zivis.

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē, pēc obeliska iekrišanas ūdenī dīķī nav redzētas beigtas zivis, bet zem ūdens vērojama ierastā dzīvība.

Strādnieki atraduši vienu karūsu, kas ar ūdens šļakatām tikusi izmesta krastā, un ielaiduši to atpakaļ dīķī.

Nākamās nedēļas sākumā varētu notikt dīķa izsūknēšana un zivju savākšana.

LETA jau ziņoja, ka padomju armijas karavīru pieminekļa dīķī mītošās zivis plānots atdot zoodārzam.

Konsultējoties ar vides speciālistiem, noskaidrots, ka zivis pārvietot uz citu ūdenstilpi nedrīkst, tādēļ tās nolemts vest uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu un nodot dzīvnieku ēdināšanai.

Kā nosaka Zvejniecības likums, vietējo zivju sugu pārvietošanai dabiskajās ūdenstilpēs, kā arī Latvijas Republikas teritoriālajos ūdeņos un ekonomiskās zonas ūdeņos neatkarīgi no īpašuma veida nepieciešams pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" saskaņojums.

Arī Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi aizliedz pārvietot zivis un vēžus no vienas ūdenstilpes otrā.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien nogāzts centrālais pieminekļa elements - obelisks, bet pirms tam tika novāktas cilvēku tēlu skulptūras.

Vairāku gadu garumā pie pieminekļa 9.maijā pulcējās tūkstošiem cilvēku - bijušajās Padomju Savienības teritorijās pēc atsevišķām iniciatīvām tika organizētas svinības Sarkanās armijas uzvarai pār pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā. Arī Latvijā joprojām daļa sabiedrības piekopj tradīciju atzīmēt tā dēvētos Uzvaras svētkus, tomēr jau izsenis šis datums Austrumeiropā tiek identificēts ar Baltijas valstu okupāciju un aneksiju PSRS sastāvā.

Jautājums par to, vai Latvijā ir vieta padomju armijai veltītajam piemineklim Uzvaras parkā, īpaši aktualizējās līdz ar Krievijas sākto karu pret Ukrainu. Diskusijas par šiem jautājumiem ir noslēgušās, Saeimai pieņemot likumu, kas nosaka, ka līdz rudenim Latvijā jānovāc visi ar kapavietām nesaistītie padomju režīmam veltītie pieminekļi.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu