Sv, 5.02.2023.

NBS brīdina: līdz 12. septembrim Lielvārdes tuvumā notiks intensīvi iznīcinātāju treniņlidojumi

NBS brīdina: līdz 12. septembrim Lielvārdes tuvumā notiks intensīvi iznīcinātāju treniņlidojumi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) brīdina iedzīvotājus, ka no 25. augusta līdz 12. septembrim gaisa telpā Lielvārdes tuvumā norisināsies intensīvi Sabiedroto gaisa spēku iznīcinātāju "Eurofighter" treniņlidojumi.

Sabiedroto bruņoto spēku treniņlidojumi ir iepriekš plānoti un notiek regulāri gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Zemo treniņlidojumu laikā piloti pilnveido profesionālās iemaņas, kas nepieciešamas kvalifikācijas uzturēšanai un rīcības apgūšanai dažādās taktiskās situācijās.

Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

NBS publicējuši paziņojumu mikroblogošanas vietnē "Twitter", aicinot iedzīvotājus nesatraukties un ar sapratni izturēties pret notiekošajiem pārlidojumiem.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka septembrī un oktobrī Latvijā norisināsies plašas militārās mācības.

No 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā norisināsies militāro mācību cikla "Namejs 2022" rudens posms, vēsta Aizsardzības ministrija.

Militāro mācību cikla "Namejs 2022" rudens posma mērķis ir turpināt pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa, jūras un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, īstenojot vienību un štābu lauka taktiskās mācības darbībai hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.

Mācību cikla rudens posmā piedalīsies karavīri un zemessargi no visām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, kā arī rezerves karavīri un Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu.

Tāpat mācībās būs iesaistīta Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā esošā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, NATO spēku integrācijas vienība Latvijā, Kanādas bruņoto spēku pavēlniecība Latvijā.

Mācību norisi atbalstīs Apvienotie reaģēšanas spēki, kā arī NATO daudznacionālās divīzijas "Ziemeļi" štābs. Mācībās piedalīsies aptuveni 8000 dalībnieku.

Militāro mācību "Namejs 2022" ciklā norisināsies arī Aizsardzības ministrijas mācības "Amex 2022", lai pārbaudītu valsts institūciju gatavību militārām un hibrīkrīzēm.

Militārajās mācībās plānota sadarbība ar Aizsardzības ministriju un tās padotības iestādēm, Iekšlietu ministriju un tās padotības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kā arī vairākām pašvaldībām. Savukārt, lai stiprinātu un pilnveidotu civilmilitāro sadarbību, militārajās mācībās piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot dažāda veida atbalstu, tādejādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Militāro mācību cikls "Namejs " ir iepriekš plānots un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada.

Mācību laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārās tehnika.

Mācību uzdevumu izpildes laikā periodiski notiks dažādu militāro gaisa kuģu lidojumi Latvijas gaisa telpā, tostarp zemā augstumā, kā arī kaujas šaušana poligonos.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu