Piesaistīts ūdensmetējs no Igaunijas, gatavojoties iespējamiem riskiem pēc padomju pieminekļa demontāžas (5)

LETA
Ūdensmetējs no Igaunijas.
Ūdensmetējs no Igaunijas. Foto: Lugeja pilt/Postimees

Gatavojoties iespējamiem riskiem pēc pieminekļa Uzvaras parkā demontāžas, Valsts policija (VP) ir piesaistījusi ūdensmetēju no Igaunijas, informē VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Gatavojoties dažādiem scenārijiem pēc pieminekļa nogāšanas, policija sagatavojusi atbilstošus resursus, tostarp uzrunāti arī kolēģi no Igaunijas policijas, kuri izrādīja gatavību sniegt atbalstu Latvijas kolēģiem gan ar cilvēkresursiem, gan speciālo tehniku situācijā, ja tas būtu nepieciešams.

Saistībā ar sabiedriskās kārtības un drošības uzturēšanu policija kontrolē situāciju un nav nepieciešama plašāka spēku piesaiste, tagad atzīmē policija.

Vienlaikus šajā laikā abu valstu policijas, stiprinot savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu, īstenoja savstarpējas mācības.

VP nodrošinājumā esošais vienīgais ūdensmetējs patlaban atrodas tehniskajā apkopē.

Ceturtdienas vakarā vairākas stundas pēc obeliska nogāšanas novērots, ka Igaunijas ūdensmetējs Valsts policijas mikroautobusu pavadībā devās prom no pieminekļa teritorijas.

Latvijas policijas ūdensmetējs policijai tika iegādāts 2003. gadā par 327 260 eiro. Pirms vairākiem gadiem VP attīstības koncepcijā bija ierakstīts, ka 2015. gadā par aptuveni 314 000 eiro plānots iegādāties vēl vienu mazgabarīta ūdensmetēju pūļa savaldīšanai, taču šis pirkums palika tikai ieceres līmenī.

Pašreizējais ūdensmetējs pārsvarā izmantots tikai mācībās. Reālā krīzes situācijā iekārta izmantota, piemēram, 2007. gadā, kad Latvija to aizdeva Igaunijas kolēģiem tā dēvēto Aļošas nemieru likvidēšanai Tallinā.

Rīgā, Uzvaras parkā, ceturtdien tika nogāzts centrālais pieminekļa elements - obelisks, bet pirms tam tika nogāztas karavīru un sievietes tēla skulptūras.

Foto: Ovāciju pavadībā nogāzts padomju pieminekļa obelisks

16. jūnijā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā", kas nosaka, ka totalitāros režīmus slavinoši objekti būs jādemontē līdz 15. novembrim.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu