Spēcīgā pērkona negaisa dēļ Saldū pamatīgi applūdusi iela

Ziņa papildināta plkst. 23:01
Apollo.lv
Spēcīgā pērkona negaisa dēļ Saldū pamatīgi applūdusi iela
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ilze Tararuja/Toms Bricis/Facebook

Spēcīgā pērkona negaisa dēļ pirmdienas, 29. augusta, vakarā Saldū nolijis ļoti stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu 39 mm, sociālo tīklu vietnē "Facebook" vēsta meteorologs un laika ziņu komentētājs Toms Bricis.

Bricis norāda, ka pilsētā ir viena lietusgāzēs tradicionāli applūstoša vieta. Un tas ir noticis arī šoreiz. 

Vēlāk iedzīvotāji dalījās ar informāciju par applūdušām brauktuvēm Tukumā.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka pērkona negaisa dēļ pirmdienas vakarā ir traucēta elektroapgāde aptuveni 5200 AS "Sadales tīkls" klientiem Latvijas rietumu daļā - Saldus, Kuldīgas un Tukuma novadā, informēja uzņēmuma komunikācijas direktore Gunta Līne.

"Sadales tīkls" strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Negaisa laikā iedzīvotāji aicināti uzmanīties gaisvadu elektrolīniju un citas elektroinfrastruktūras tuvumā - visdrošāk ir patverties telpās.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai, pirmdienas vakarā Kurzemē izsludināts sarkanais brīdinājums, jo gaidāms pērkona negaiss ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 15-18 metriem sekundē, iespējama arī krusa.

Bojājumus elektrotīklā var radīt gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibensizlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

"Sadales tīkls" atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai redzami pārrauti elektrolīnijas vadi. Par šādām bīstamām situācijām nekavējoties jāziņo "Sadales tīklam", zvanot pa diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot pa ārkārtējo situāciju tālruni 112.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests izplatījis brīdinājumu, ka tuvāko stundu laikā Rīgā gaidāmas spēcīgas lietusgāzes, kā arī iespējama krusa.

Vēja brāzmas varētu sasniegt pat 17 metrus sekundē.

Pirmdienas vakarā un otrdien daudzviet Latvijā līs un dārdēs pērkons, vietām gaidāms ļoti stiprs lietus, lokāli iespējami plūdi, arī krusa un lielas vēja brāzmas, prognozē sinoptiķi.

No plkst. 19 pirmdien līdz plkst. 6 otrdien Kurzemē būs spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izsludinātais sarkanais brīdinājums par vietām gaidāmu pērkona negaisu ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm.

Otrdien būs pārsvarā apmācies laiks, Latgalē un Kurzemē uzspīdēs saule. Pēcpusdienā Kurzemē vairs nav gaidāmi nokrišņi.

Naktī valsts lielākajā daļā, austrumu novados vēl arī dienas pirmajā pusē saglabāsies lēns vējš, bet negaisa laikā tas būs brāzmains. Sākot ar Kurzemes piekrasti, pastiprināsies ziemeļu vējš, brāzmās līdz 13-18 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra naktī un no rīta pazemināsies līdz +14..+17 grādiem. Maksimālā temperatūra dienā būs +15..+20 grādi, Latgalē vietām vēl +22 grādi.

Rīgā otrdien gaidāms pārsvarā apmācies un lietains laiks, naktī iespējamas stipras pērkona lietusgāzes. Vējš iegriezīsies no ziemeļiem un otrdienas pēcpusdienā brāzmās pieņemsies spēkā līdz 17 metriem sekundē. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs +16..+19 grādi.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu