Vu pārtrauc Ķīnas tenisistiem 63 gadus ilgo zaudējumu sēriju "Grand Slam" turnīros

Ķīnas tenisists Jibins Vu
Ķīnas tenisists Jibins Vu Foto: AFP/SCANPIX

Ķīnas tenisists Jibins Vu pirmdien kļuva par pirmo savas valsts pārstāvi pēdējo 63 gadu laikā, kam izdevies izcīnīt uzvaru kādā no "Grand Slam" turnīriem, to paveicot ASV atklātā čempionāta ("US Open") pirmajā kārtā.

ATP ranga 174.vietā esošais Vu "US Open" pirmās kārtas mačā ar 6-3, 6-4, 6-0 pieveica ar 31.numuru izsēto Nikolozu Basilašvili (ATP 35.) no Gruzijas.

Pēdējais ķīnietis, kurš izcīnīja uzvaru vienspēlē "Grand Slam" turnīrā, bija Mei Fu Či, kurš spēja uzvarēt maču Vimbldonas atklātajā čempionātā 1959.gadā. Savukārt "US Open" turnīrā pēdējo uzvaru vienspēlēs kāds no ķīniešiem svinēja 1935.gadā, kad pie panākuma tika Gajs Čens.

"Esmu laimīgs un tas ir aizraujoši, tomēr mani vēl gaida nākamie mači," pēc panākuma teica Vu, kurš 2017.gadā triumfēja ASV atklātā čempionāta junioru sacensībās.

Vēl šī gada martā Vu ATP rangā ieņēma 1869.vietu, taču turpinājumā izcīnījis 14 uzvaras pēc kārtas.

Otrajā kārtā Ķīnas tenisists tiksies ar portugāli Nunu Borgešu (ATP 104.), kurš pirmās kārtas mačā ar 7-6 (8:6), 3-6, 7-6 (7:5), 6-7 (8:10), 6-3 pārspēja mājinieku Benu Šeltonu (ATP 165.).

Vu otrajā kārtā varēja pievienoties tautietis Džidžeņs Džans (ATP 137.), tomēr viņš neizmantoja septiņas mačbumbas un ar 6-3, 7-6 (7:4), 6-7 (9:11), 1-6, 4-6 atzina nīderlandieša Tima van Rijthovena (ATP 117.) pārākumu.

ASV atklātais čempionāts tenisā uz cietā seguma norisinās no 29.augusta līdz 11.septembrim.